Zlepšený výkon na Pelhřimov nestačil

Pelhřimovští hokejisté jsou v této sérii jasnými favority. A své kvality předváděli i v tomto zápase, ale naši hráči se snažili jim to co nejvíce znepříjemnit.  V první šanci se ocitl domácí Martin Hadrava, prokličkoval se až před Straníka a ten si s blafákem pelhřimovského snajpra poradil. I  hosté prověřili domácího brankáře, nejdříve David Jarolím svižnou ranou a potom Petrčka s Šidákem jeli v přečíslení, ale druhý jmenovaný si nepřišel na Jíru. Pravidlo nedáš dostaneš platilo i v tomto případě. Martin Vysloužil našel přesným pasem TOMÁŠE DVOŘÁKA a ten střelou bez přípravy propálil Straníka. Asistence Martin Vysloužil a Ladislav Pospíchal – 1:0. Z protiútoku se zase hosté tlačili na Jíru. Bíteš nepůsobila odevzdaným dojmem. Poté domácí hráč Vysloužil hledal spoluhráče, Votápek jel sám na Straníka, ale ten střelu domácího kapitána vyráží. Na druhé straně Trnka s Fischerem v šancích, ale Jíra je zatím jistý ve své práci. A tak přichází trest. Závar před Straníkem vyřešil nejlépe TOMÁŠ MEČIAR, Straník nestihl být u tyče včas. Asistence Martin Hadrava a Marek Hadrava, 2:0. Pak i pomocí přesilových her bítýšští zatlačili domácí do obraného pásma, ale bohužel z tlaku nevytěžili branku.

Ve druhé části mají možnost hrát v početní převaze domácí i hosté. Ale obrany drží pevně. Domácího brankáře se snažil překonat Adam Šidák a potom Jíra vyráží betonem nepříjemnou střelu Pospíšila. Na druhé straně ťukec v pásmu a v šanci Marek Hadrava, Straník drží Bíteš. V 39. minutě je vyloučen Dominik Trnka. DAVID ŠULÁK tečuje před Straníkem a domácí využívají přesilovku. Asistence Martin Hadrava a Tomáš Mečiar, 3:0.

Na začátku třetí části navyšují domácí vedení. MARTIN HADRAVA mezi kruhy zavětřil, dostal puk na hůl a poslal jej pod víko hostující svatyně. Asistence David Šulák a Tomáš Mečiar, 4:0. Poté se přelévali šance na obou stranách. Skóre uzavřel v čase 57:13 domácí hráč, když střelu TOMÁŠE DVOŘÁKA Straník pouze zbrzdil a černý nesmysl si našel cestu za brankovou čáru. Asistence Martin Vysloužil a Dominik Kasalý.

Hostující hráči předvedli sympatický výkon a budou chtít favorita potrápit i ve středečním domácím zápase.

Krajská liga Vysočina play off – čtvrtfinále – 1. zápas

Sobota 29.01.2022, 17:00 • Pelhřimov, Zimní stadion • Krajská liga: Vysočina

HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV – HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. Dvořák (Vysloužil, Pospíchal), 16. Mečiar (Hadrava Martin, Hadrava Marek), 40. Šulák (Martin Hadrava, Mečiar), 44. Hadrava Martin (Šulák, Mečiar), 58. Dvořák (Vysloužil, Kasalý D.)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Jíra (Kaiseršot) – Zadražil, Bříza, Vácha, Martínek, Mečiar, Kasalý D., Pospíchal – Šulák, Svoboda L., Dvořák, Siřiště, Votápek, Hadrava Martin, Hadrava Marek, Buchta, Vysloužil, Štěrba

HC Spartak Velká Bíteš: Straník (Bartošek) – Fischer T., Dittrich, Žalud, Šidák A., Novák, Vojáček – Jarolím, Pospíšil, Fischer O., Dupljaku, Šidák M., Trnka V., Zelinka, Petrčka, Grman, Trnka D.

Rozhodčí: Jan Mareček — Patrik Augusta, Jakub Jančí

Vyloučení: 8:6