Vysoká výhra i porážka starších žáků

08.11.2023

Dva výsledkově rozdílné zápasy mají za sebou starší žáci. V sobotním utkání proti Pelhřimovu zvítězili bítešští hráči 16:2. Jejich vysoká výhra se rodila postupně - první třetinu ovládli výsledkem 3:1. Ve druhé části přidali další pět branek a ve třetí dokonce osm branek. O většinu branek domácích se postarala první útočná formace.

Nedělní zápas proti vedoucímu týmu z Jihlavy měl opačný průběh. Bítešští hráči v první třetině drželi krok se svým soupeřem, dokonce se ujali vedení 1:0. Do přestávky ovšem soupeř třemi góly skóre otočil od druhé třetiny, kterou vyhrál poměrem 4:0, na ledě dominoval. V závěrečné třetině přidala Jihlava dalších sedm gólů do stíě domácích. Ti alespoň dvěma góly v závěru utkání kosmeticky upravili skóre na konečných 3:14.

Komentář hlavního trenéra
Odehráli jsme dva rozdílné zápasy. Po rozpačité první třetině jsme ve zbývajícíh dvou třetinách sobotního zápasu soupeře přehráli. Dařilo se první formaci, která se dokázala prosadit a odehrát většinu času v útočném pásmu. V neděli jsme na soupeře nestačili. Jeho rychlost a důraz při napadání nám dělal problémy. V koncovce byl soupeř efektivnější, kvalitnější... proto takový rozdíl ve skóre.