Vydařený start do sezóny mladších žáků

29.09.2023
Po čtyřech přípravných zápasech, ve kterých naši mladší žáci porazili Náměšť nad Oslavou, dvakrát podlehli Blansku a na závěr ve velmi pěkném zápase prohráli těsně 5:4 v Bystřici nad Pernštejnem, zavítali k prvnímu mistrovskému utkání nové sezóny do Ledče nad Sázavou. Utkání se po celou dobu neslo pod naší taktovkou. Po vydařené první třetině jsme vedli 2:0 a ve druhé třetině jsme přidali další 3 branky. Hráči na ledě předváděli zodpovědný výkon v obraně a v útoku ukazovali pěkné kombinace, po kterých se prosadili postupně Karmazín, Palas, Holík, Kosina a podruhé v zápase Karmazín. Dobrý výkon brankáře Kováčika v první polovině utkání a následně střídajícího Doležala vyústil ve vedení 5:0 po druhé třetině. Dobrá nálada během přestávky, a jednoznačný průběh zápasu, se přenesla i do posledního dějství. Výkon z naší strany již nebyl tak kvalitní, protože se ze hry vytratila kombinace a při individuální snaze hráčů o skórování jsme se dopouštěli zbytečných chyb, které znamenaly více práce pro brankáře Doležala. Podařilo se nám přidat další 4 branky, ale bohužel se nepodařilo udržet nulu, když po vybruslení z rohu a přesné střele k bližší tyči snížil na konečných 10:1 jeden z hráčů Ledče.
Celkově však musíme hodnotit výkon velmi pozitivně. Hned v prvním zápase se nám podařilo zvítězit a získat 3 body do tabulky soutěže. Na hráčích byla patrná chuť bojovat a zodpovědná hra v defenzivě. Na výkon se pokusí navázat v sobotním domácím utkání proti Světlé nad Sázavou.