Vítězství mladších žáků v Moravských Budějovicích

07.10.2023
Ve třetím kole ligy mladších žáků se střetli hráči Velké Bíteše s mužstvem Žihadel z Moravských Budějovic. První třetina naznačila, že se bude opět odehrávat vyrovnaná partie. Na obou stranách se rýsovaly náznaky šancí, ale ani jedno mužstvo si nevytvářelo souvislý tlak. Naši snahu v útoku srážely zbytečné chyby v defenzivě, které umožňovaly domácím chodit opakovaně do samostatných úniků. V prvních dvou třetinách jsme tahali za kratší konec a i přesto, že jsme měli optickou převahu, se šlo do kabiny za stavu 6:4 pro Žihadla. Důrazná promluva hlavního trenéra k hráčům během přestávky však přinesla své ovoce ve třetím dějství. I přesto, že jsme hned v prvním střídání inkasovali branku na 7:4, se hra zlepšila a zejména kombinace a důraz v zakončení vedli k tomu, že po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 10:8 z pohledu hostí. Celou naši snahu o obrat táhla především první formace, která se postarala o většinu branek našeho týmu.