Vítěznou sérii mladších žáků ukončila Telč

24.02.2024
K dalšímu domácímu utkání mladších žáků zavítali na zimní stadion ve Velké Bíteši hráči Telče. Postavení v tabulce naznačovalo, kdo bude v zápase favoritem. Hráči byli nabadáni k důsledné hře a bránění nejlepšího střelce hostí Abramoviče.
První třetinu zahájila Telč velmi aktivní hrou a velkým tlakem v našem obranném pásmu. Nedařilo se nám dostat na puk a výrazněji ohrozit branku soupeře. Už v sedmé minutě se Telč ujala vedení, když si brankář Kováčik lapačkou srazil do branky nenápadnou střelu od modré čáry. O dvě minuty později si naši obránci nepokryli dorážející hráče soupeře a bylo to už 0:2. Hosté byli i nadále aktivnější, což dokresloval poměr střel, když naši hráči ohrozili soupeřova gólmana pouze čtyřikrát, zatímco náš brankář čelil 15 pokusům.
Ve druhé třetině se hra začala vyrovnávat. Telč měla i nadále více ze hry, ale zlepšenou obranou a bojovností se nám dařilo eliminovat nebezpečné situace dřív, než došlo k ohrožení naší branky. Bohužel soupeř i nadále trestal naše chyby, když nejprve ve 26. minutě skóroval nepokrytý hráč z hranice brankoviště a ve 37. minutě jsme inkasovali dokonce ve vlastní přesilové hře. Skóre po druhé třetině tak bylo 0:4.
Ve třetí třetině se obraz zápasu změnil. Na ledě jsme byli nebezpečnější, měli jsme více ze hry a soupeře jsme dokonce přestříleli v poměru 9:7. Ve 49. minutě jsme využili přesilovou hru zásluhou L. Pavlíkové. Bohužel hned po vhazování ve středovém kruhu jsme z následně protiakce inkasovali. V předposlední minutě utkání pak hosté šestým gólem určili finální podobu skóre.
Celkově můžeme hodnotit utkání z naší strany i přes prohru pozitivně. Hráči bojovali o každý puk, nevzdávali se a snažili se s utkáním do poslední chvíle něco udělat. Litovat pak můžeme některých nevyužitých šancí, které mohly skončit gólem a pomoct nám utkání ještě zdramatizovat. Příští víkend mají mladší žáci volno a za 14 dní je pak čeká těžké dvojkolo s oběma týmy z Jihlavy.

HC Spartak Velká Bíteš x Rytíři z Telče 1:6
Střely na bránu: 18:33
Branky a nahrávky: 50. Poulíková (Plechatý) – 7. Kukolj (Abramovič), 9. Voda (Tichý, Hauzar), 26. Kukolj (Nedorost), 36. Abramovič, 51. Hoják (Abramovič), 59. Svoboda (Abramovič, Nedorost). Rozhodčí: Lukáš Zeman, David Strádal. Diváci: 42.