Únor sice není bílý, ale mladší žáci sílí

18.02.2024
V polovině nejkratšího měsíce v roce se vydáváme do města rekordů a kuriozit Pelhřimova. V prvním letošním měření sil nás hráči Pelhřimova na domácí půdě porazili, měli jsme jim tedy co vracet. Vzhledem ke zlepšené formě a vyhraným posledním třem zápasům jsme si i na tohoto soupeře věřili. Ale bylo jasné, že domácí nám body nedají zadarmo.

V první třetině jsme měli méně šancí než soupeř. V tuto chvíli nás podržel brankář Doležal, který si i dobře postavil bránu, když od inkasování gólu mu pomohla tyčka. Do vedení jsme se však dostali my, když se prvním gólem v sezóně prosadila Magdalena Bilíková po vybojovaném puku našeho kapitána na levém křídle a ideální nahrávkou mezi kruhy. Hned na začátku páté minuty jsme dokázali využít přesilovku. Do úniku se dostala opět Bilíková, která v rozhodující chvíli podklouzla, ale rychle se postavila zpět na brusle a technickou střelou nad ramena brankáře dostala puk za jeho záda. Dvoubrankový náskok se nám však nepodařilo udržet do konce třetiny. Dvě minuty před koncem první části jsme dostali laciný gól téměř z brankové čáry.

Ve druhé třetině jsme byli odhodláni pohlídat si vedení. Soupeř se nedostal do vyložených šancí. Změna ve skóre nastala až v polovině zápasu, kdy si hráčka s číslem 22 vzala puk těsně za modrou čárou a dovršila hattrick. V tuto chvíli jsme ovládali zápas a hráči druhé formace si vypracovali obrovské šance i samostatné nájezdy, za zády brankáře ale bohužel neskončila žádná z tutovek. Opět se potvrdila stará pravda „nedáš – dostaneš“ . Z protiútoku nešťastným odrazem od brusle Martina, přes špatné postavené obránce, za kterými zůstal hráč dovršil tuto patálii Dan, který před střelou instinktivně uhnul hlavou. Druhá třetina skončila za stavu 3:2.

Třetí třetina slibovala velké drama, a tak byli naši svěřenci nabádáni, aby do ní vstoupili aktivně. Bohužel po nedůrazné hře v obraném pásmu jsme hned po osmnácti sekundách inkasovali a na tabuli výsledků v tu chvíli svítil stav 3:3. Poslední slovo si však Bítešští nechali do 46 minuty. Zvýšený tlak jsme na soupeře nejdříve vyvinuli v pravém rohu. Dohnal trefil břevno. Po vhazování opět souboj v pravém rohu, kdy po trase Dohnal, Kováčik M. a Ondrůj stanovují Bítešští konečný stav utkání na 4:3! Pelhřimov se ještě snažil tlačit, ale Dan už za svá záda další gól nepustil. Nic na tom nezměnil ani power play soupeře v poslední minutě.

Vyhráli jsme tedy již čtvrtý zápas v řadě. Další pozitivum je, že se prosadili i další hráči týmu. Jako negativum vidím, že někteří hráči místo nahrávky na spoluhráče v lepší pozici volí střelu, která mnohdy ani netrefí branku, a přicházíme tak o vyložené šance.