Třeťáci na domácím turnaji

20.12.2023
Domácí turnaj byl obrázkem dvou zcela odlišných zápasů. Zatímco proti Žďáru byla převaha jednoznačně na naší straně, proti Havlíčkovu Brodu jsme celý zápas tahali na hodně dlouhý konec.

V prvním zápase se dařilo dobře bránit a tak Vojta v brance ani neměl příliš práce. A když nějaký žďárský soupeř prošel, tak si s jeho střelou poradil. Navíc si hráči drželi trend z posledních zápasů, kdy už netahají puk středem, ale podél mantinelů, nabízí se tak mnoho příležitostí k přihrávkám, hráči mají lepší přehled o dění na hřišti. Herně mě překvapil Tomáš, který se opravdu zlepšuje každým zápasem, jen v té snaze třeba pokračovat. V zápase padlo mnoho branek i po přihrávkách před branku, jen v poslední třetině hráči čekali na půlce, kdy se k nim nějaký puk dostane a oni budou moci jet sami na brankáře. Proti lepšímu soupeři je taková taktika nefunkční, což potvrdil hned druhý zápas proti Havlíčkovu Brodu.

Mnohem lépe bruslící soupeř našim hráčům nedával téměř žádný prostor k přihrávkám, skvěle bránil, a v zakončení si počínali jako zkušení mazáci. Byl vidět i úbytek sil, a možná i bezradnost, protože soupeř jim opravdu nedal ani metr hřiště zadarmo.

Celkově jsem s turnajem spokojen, na jednu stranu si hráči vyzkoušeli mnoho přihrávek a kombinací, na druhou stranu je lepší soupeř donutil více bruslit a bojovat, a samozřejmě jim tak i hodně naznačil, že je třeba stále trénovat a trénovat.