Starší žáci porazili Žďár 6:2

11.02.2024

K nedělnímu utkání ve Žďáře nad Sázavou nastoupili starší žáci Velké Bíteše v omlazené sestavě - druhý zápas za starší žáky odehráli Matěj Holík a Sebastian Palas, premiérový start si připsal Patrik Plechatý. Všichni tři nastoupili v útoku druhé formace a přispěli k dalšímu vítězství starších žáků.
To se začalo rodit na konci prvního dějství, kdy šli bítešští do vedení po trefách Modla a S. Palase. V následujícím střídání domácí snížili na 1:2. Ve druhé třetině se hrálo často ve čtyrech - oba týmy si vyzkoušeli přesilovku, oslabení i hru 4 na 4. Právě při hře ve čtyřech přidala Bíteš další branku a ve 40. minutě skóroval při vlastním oslabení Modl. Do kabin se šlo za stavu 4:2 pro bítešské.
Třetí třetinu vyhráli hosté 2:0, když v obou případech skóroval Vrzal. Velká Bíteš si odváží ze Žďáru další dva body do tabulky a přibližuje se 5. místu znamenající postup do první skupiny nadstavbové části soutěže.