Starší žáci porazili Telč a postoupili do elitní skupiny nadstavby

25.02.2024

Starší žáci Velké Bíteše si připsali důležité vítězství v posledním zápase základní části, díky kterému se probojovali do první pětice týmů pro nadstavbovou část sezony.
Ve vyrovnaném utkání šli do vedení domácí hokejisté, když se po individuální akci prosadil Jakub Rybníček. O minutu později hosté z Telče vyrovnali na 1:1 a v čase 22:00 se poprvé v zápase ujali vedení. Bíteš vyrovnala na konci 29. minuty, ale hned v následujícím střídání si vzali vedení zpět hosté. Během další minuty domácí vyrovnali - druhou branku v utkání si připsal Matěj Modl. V poslední minutě druhé části se bítešským podařilo vstřelit gól na 4:3.
Dobrý vstup do třetí třetiny přispěl k další brance domácích, kteří tak v 47. minutě vedli už o dvě branky. Pět minut před koncem hosté snižili na konečných 4:5.

Díky tomuto vítězství se bítešští starší žáci umístili na pátém místě po základní části, což znamená postup do elitní skupiny, ve které se utkají o konečné vítězství v krajské lize starších žáků. V nadstavbové části odehrají celkem osm zápasů, dva s každým z těchto soupeřů: Dukla Jihlava, HS Třebíč, Rytíři z Telče a Náměšť nad Oslavou.
Kanadské bodování základní části soutěže vyhrál bítešský hráč Jakub Rybníček se ziskem 100 bodů. Nejlepším střelcem soutěže se stal Matěj Modl, který vstřelil 66 gólů. Na šestém místě v produktivitě doplnil bítešskou dvojici Jan Vrzal, který posbíral 70 bodů. Mezi trojicí nejproduktivnějších obranců se umístili dva zástupci Velké Bíteše - Štěpán Škoda a Marek Žák.