Starší žáci podlehli Jihlavě a remizovali s Třebíčí

20.03.2024
Těžké dvojkolo na domácím ledě mají za sebou starší žáci Velké Bíteše. V sobotu přivítali vedoucí tým nadstavby - Duklu Jihlava. Po většinu utkání určovali tempo hry hráči Dukly, přesto se domácím dařilo držet "přijatelný" výsledek až do závěrečné třetiny - první dvě části výhrala Jihlava shodně 3:1. Třetí třetina ale patřila hostům, kteří vstřelili osm branek a rozhodli o svém jasném vítězství 14:3.
Nedělní zápas s Třebíčí byl vyrovnaný až do svého konce. Ve 14. minutě šli hosté poprvé do vedení. Domácím se podařilo do konce třetiny vyrovnat, když se dorážkou z předbrankového prostoru prosadil Plechatý. Třebíč si vzala vedení zpět hned v prvním střídání druhé třetiny. Bíteš vyrovnala v polovině hrací doby. O minutu později opět vedli hosté, ale i tentokrát bítešští vyrovnali a dokonce se v čase 39:50 ujali vední 4:3, když druhou branku v utkání vstřelil Vrzal. Vyrovnaná hra pokračovala i ve třetí třetině - v čase 52:01 Třebíč srovnala na 4:4. Během dvou minut v rozmezí 56. až 58. minuty padly další čtyři branky - domácí šli dvakrát do vedení, ale hosté v obou případech vyrovnali. Bod za remízu 6:6 si tak odnáší oba soupeři.

Komentář hlavního trenéra
V sobotu jsme hráli proti velmi dobrému soupeři - Jihlava rychle bruslila, nepříjemně napadala. Bylo pro nás těžké se proti nim prosadit. V prvních dvou třetinách se nám docela dařilo eliminovat jejich akce. Ve třetí části jsme polevili v důslednosti v bránění soupeře, což vedlo k osmi inkasovaným gólům.
Proti Třebíči jsme dokázali hrát na maximum celých 60 minut, díky čemuž jsme odehráli kvalitní a vyrovnané utkání. Na naší straně byla vidět bojovnost, nasazení, obětavost, chuť vyhrát... To jsou přesně ty aspekty hry, které do hokeje patří a díky kterým budeme uspěšní i v dalších zápasech.