Smolná prohra MŽ s Ledčí

06.01.2024

K prvnímu utkání v novém kalendářním roce nastoupili naši mladší žáci doma proti soupeřům z Ledče nad Sázavou. V prvním utkání sezony v Ledči zvítězili 10:1 a chtěli na dobrý výkon z posledního vzájemného utkání navázat. Hned od úvodního vhazování byli naši hráči lepší a dařilo se nám vytvářet si nebezpečné situace. Bohužel nám vázla finální fáze a zakončení, kdy se nám nedařilo skórovat ani z velmi výhodných pozic. Přesto Velká Bíteš první třetinu vyhrála zásluhou gólu Martina Kováčika, který skóroval poprvé v sezóně.

Start do druhé třetiny však našemu týmu nevyšel. Ve 22. minutě využila Ledeč početní převahu a o 2 minuty později dokonce otočila skóre, když naši obránci nepokryli dorážejícího hráče soupeře. Domácí vyrovnali ve 28. minutě gólem M. Holíka, ale hosté dokázali znovu odpovědět a do kabin se šlo za stavu 3:2 pro Ledeč.

Do třetí třetiny nastupovali naši hráči s touhou po vyrovnání, které se nám povedlo zásluhou gólu Pavla Dohnala v 50 minutě. Poslední slovo však měl soupeř, kterému se podařilo skórovat po nenápadné akci a vyjetí z útočného rohu a zakončení nad rameno našeho brankáře. V závěru měl soupeř ještě přesilovku pěti proti třem, kterou sice nevyužil, ale domácím už nezbýval čas ani síly na závěrečný tlak a pokus o srovnání.

Závěrem můžeme shrnout, že v zápase jsme byli lepším týmem, ale srážela nás neschopnost dát gól a špatné řešení některých situací. Celý zápas byl také výrazně ovlivněn špatným výkonem rozhodčích, kteří svým stylem vedení utkání zanechali velmi negativní dojem.