První zápasy druhých tříd ve Velkém Meziříčí

16.10.2023

První zápasy naši nejmenší hokejisté odehráli na zrekonstruované hrací ploše v sousedním Velkém Meziříčí. Pro mnohé z nich to byly opravdu první zápasy a tak toho „hledání se na hřišti“ bylo více než obyčejně. Navíc se poprvé v této kategorii hrálo systémem 3 na 3.

První utkání proti B týmu Světlé nad Sázavou bylo v naší jednoznačné režii. Jako obyčejně nade všemi výkonnostně vyčnívali neúnavní bruslaři a bojovníci Lukáš s Matyášem. Ti obstarali drtivou většinu našich branek, ale i ostatní se postupně zapojovali do herních činností. Utkání bylo spíše bojovné, neboť ani na jedné straně hráči neoplývali technikou hole pro provedení kličky, o to více byli nuceni bruslit.

Druhý zápas proti Havlíčkovu Brodu B byl na první pohled vyrovnanější, i díky výbornému bruslení soupeře, což je u hráčů Havlíčkova Brodu již tradice. Největší rozdíl byl v brankářích, ten na straně našeho soupeře zjevně s chytáním teprve začínal, to Karlos si i přes častou nepozornost vedl podstatně lépe. V zápase padlo mnoho branek na obou stranách, kromě tradičních střelců musím vyzdvihnout Mirka Pospíšila, který se v polovině zápasu doslova rozstřílel, včetně šťastně proměněného tresného střílení.
Skvělý výkon ve druhém zápase předvedli i Jakub s Kájou, jen ještě trošku přidat v tom bruslení.

Na první zápasy nebyl výkon špatný, už se těším na ty další :)

Sestava:
Karel Ekrt - Lukáš Dohnal, Matyáš Prešel, Filip Caha, Filip Ondrůj, Miroslav Pospíšil, Jakub Plch, Vojta Plechatý, Karolína Žďárská