První dvojzápas třeťáků v Bystřici

08.10.2023

V sobotu jsme zavítali k prvním dvěma zápasům třetích tříd do Bystřice, kde nám byli soupeřem nejdříve domácí hráči, hned poté soupeř z Náměště nad Oslavou.

I přes to, že jsme nakonec sestavili jen dvě trojice, tak naši hráči odehráli výborná utkání. Nebyly to zápasy plné přihrávek a líbivých akcí, ale zato nechyběla bojovnost a nasazení, což je pro další rozvoj hráčů zásadní. Ve hře tři na tři je také na hřišti mnohem více místa, což hráče donutí více bruslit. Proti Bystřici byl zápas zcela vyrovnaný s mnoha šancemi na obou stranách. Svoji skvělou formu si do nové sezóny přenesla Klárka, která vstřelila mnoho branek a vybojovala spoustu soubojů, také Maty na soupeře platil svojí bojovností. Herně překvapila Míša, která bohužel měla smůlu v zakončení, jinak to byly její jednoznačně nejlepší dosavadní zápasy. Co ale musím vytknout, byla žalostná střelba a zpracování přihrávek, když už se nějaká povedla. Zpracování trvá věčnost a následnou střelu by „chytila i moje babička“, jak já rád přirovnávám ????.

Zápas s Náměští byl ještě o něco bojovnější. První polovinu jsme byli lepší, ale ke konci už byl znát úbytek sil. I pro brankáře Vojtu to bylo dlouhé a jeho pozornost se věnovala spíše vybavení zimního stadionu, než soupeřovi s kotoučem. A tak remízu zachránila až z trestného střílení Klárka.

Celkově dvojzápas hodnotím pozitivně, hráči na ledě dostali spoustu prostoru. Příjemně překvapila Míša s Rózou, také první zápas Jirky byl velmi povedený. Je třeba trénovat, trénovat, trénovat …