Propadák ve Velmezu a domácí výhra nad Březinou.

K okresnímu derby s prvním mužstvem průběžné tabulky a s kandidátem postupu do druhé ligy jsme odjížděli ochuzeni o pět hráčů základní sestavy, kterým pracovní povinnosti neumožnily se tohoto utkání, hraného v pracovní den, zúčastnit (Grmela, Štěpánek, Florek, Bustin, Alexa). Zápas byl do své poloviny vcelku vyrovnaný. První třetinu prohráváme 1:0, ale chybí nám trochu štěstí při proměňování šancí. Brankáři na obou stranách chytají výborně.

Také druhá třetina do své poloviny je vyrovnaná. Ve třinácté minutě nepokryje Michálek soupeřova útočníka a dostáváme druhou branku, když před tím ubráníme nespravedlivou přesilovku pro mnoho hráčů na ledě. Mužstvo je rozhozeno a během jedné a to pětatřicáté minuty inkasujeme další dva góly a je „vymalováno“. Ve třetí třetině nás domácí mužstvo přehrává svou rychlostí a fyzickou převahou. Tady je vidět větší trénovanost domácích a další tři branky v naší síti jsou toho důkazem. Možná kdybychom měli trochu pověstného štěstíčka v první polovině utkání mohl výsledek vypadat jinak, ale takhle je to „propadák“.

20. kolo

HHK Velké Meziříčí – HC Spartak Velká Bíteš 7 : 0 ( 1:0, 3:0, 3:0)

Branky: 05:45 Střecha F. (Paták, Burian V.), 32:42 Rozmarín (Matov, Pejchal), 34:12 Kadela (Střecha T.), 34:29 Střecha F. (Paták, Burian V.), 45:13 Sobotka (Paták, Burian V.), 50:38 Burian M. (Bula, Vlašín M.), 56:18 Ambrož (Střecha T., Střecha F.)

Sestava: Štourač (Stráník),
Novák Jiří – Rosendorf, Šidák Adam – Dittrich, Grman – Trnka,
Petrčka – Šidák Matěj – Touška Jakub
Bednář – Biolek – Kratochvíl
Jochman – Novák Jakub – Groma (Michálek)

21. kolo

HC Spartak Velká Bíteš – HC Březina 5 : 0 (1:0, 3:0, 1:0)

Hosté nás překvapili v první třetině rychlou hrou a velmi dobrým bruslením. Naše mužstvo se nemohlo dostat do hry. Až branka Toušky nás probudila.

Hra v druhé a třetí třetině byla v naší moci. Velmi dobře zachytal Tomáš Alexa.                                                    

trenér  Zdeněk Pirochta

Branky: 12. Touška (Petrčka), 23. Biolek (Novák), 38. Šidák (Šidák), 44. Petrčka (Šidák), 57. Štěpánek (Dittrich)

Sestava: Alexa (Štourač)

Novák Jiří – Rosendorf, Šidák Adam – Dittrich, Grman

Petrčka – Biolek – Touška Jakub

Štěpánek – Šidák Matěj – Grmela

Kratochvíl – Trnka – Michálek