Předposlední zápasy třeťáků na domácí půdě

12.03.2024

Třeťáci se doma utkali se sousední Náměští a Bystřicí. Jelikož na tento turnaj byla nominována pouze tři mužstva, tak aby se využila celá ledová plocha, každý z týmů přivezl ještě druhý tým složený z hráčů ročníku 2017 a mladší (článek již na www stránkách).

Proti Náměšti nastoupil v brance za nemocného Vojtu Tomáš a musím zdůraznit, že se role brankáře zhostil více než skvěle. Většinu branek dostal tzv. „pod víko“, ale v téhle kategorii má s takovými střelami problémy drtivá většina brankářů. Rozjezd našich hráčů byl pomalejší, soupeř dobře využíval ztrát ve středu hřiště ke vstřelení několika branek. Ale jinak se nám dařilo vcelku dobře bránit. Bohužel koncovka byla velmi neproduktivní, buď jsme vůbec netrefili branku nebo trefili střed branky, kde byla připravená hostující brankářka. Od poloviny zápasu jsme zlepšili pohyb, začaly přicházet šance a především branky, třetí třetina už byla v naši režii. Konečně se dařilo proměňovat i brankové příležitosti, především blafáky, k nimž hráče nabádám už několik zápasů.

Druhý zápas začal tak, jako ten první skončil, velkou převahou našich hráčů. Soupeř jako by ztratil veškerou sílu v předchozím zápase s Náměští. Od poloviny zápasu už byla převaha tak velká, že se Tomáš musel v brance nudit. Zde byl prostor vyzkoušet si přihrávky, vedení kotouče a další herní činnosti. Herně se velmi dařilo Fífovi a Márovi, kteří neskutečně herně poskočili. První zápasy odehrál Kryštof a překvapivě byl hodně vidět, jen ještě zlepšit bruslení, protože střílet branky už umí :). Kompletně všichni hráči odehráli skvělá dvě utkání, i když ten začátek byl trošku ospalejší (vylepšíme rozcvičku).

Po již zmíněném restartu hráči předvádí výrazně lepší výkony, ještě je potvrdit na posledním turnaji v Náměšti.