Poslední předvánoční zápas se Žďárem

16.12.2023

16. prosince jsme v domácím prostředí přivítali hráče ze Žďáru nad Sázavou. Do zápasu jsme šli s tím, že musíme zlepšit bojovnost a zjednodušit rozehru. Každý z našich hráčů navíc dostal individuální úkol nebo úkoly, na co se má ve své hře zaměřit.

Tentokrát se nám podařilo nedostat hned na začátku utkání gól z první soupeřovy šance. To byl jeden z úkolů, které jsme si pro tento předvánoční zápas vytyčili. Gól přišel v sedmé minutě, kdy zpoza naší branky soupeř s obrovskou porcí štěstí dostal odrazem od brankáře Dana puk do naší branky. Tento gól soupeře povzbudil a do konce třetiny přidal soupeř ještě další branky, na které jsme zvládli odpovědět pouze jedním gólem. O akci se postaral Pavel Ondrůj, který přihrávkou za sebe v brankovišti našel hokejku Patrika Plechatého. Ten již zakončil do zcela prázdné branky. Nutno říci, že soupeř byl v této části extrémně produktivní a z prvních šesti střel dostal hned čtyři za záda našeho brankáře.

Ve druhé třetině jsme rychle vyrovnali hru a naše návštěvy útočného pásma se začaly značně prodlužovat. Na naší a soupeřově hře nebyl v žádném případě vidět rozdíl 10 míst v tabulce. Soupeř, který nehrál příliš čistě, nám dokonce nabídl šanci přesilové hry 5:3. Sice se nám podařilo usadit v útočném pásmu, ale žádná ze střel si nenašla cestu až do brány. Je potřeba se pozastavit nad tím, že obránci oproti dřívějším zápasů se už „nebáli“ vystřelit z prostoru před modrou čárou, ale ještě nám chybí důraznější tlak na brankovišti a lepší stínění před brankářem.

Ve třetí třetině se hra po pár nepotrestaných zákrocích výrazně přiostřila a zápas se dohrával ve zcela zbytečně vyhrocené atmosféře. Bohužel jen s jedním rozhodčím na ledě to jde hrát maximálně do čtvrté třídy, ale ne už v soutěži mladších žáků. Soupeř v této části přidal další 3 góly během osmi minut a my jsme bohužel odpověděli jen jedním zásahem.

V zápase jsme měli dostatek střel, z nich tedy mnoho končilo i vedle branky, bohužel do soupeřovy sítě se nám podařily dostat jen 2. Prohráváme 2:8.