Nepovedený úvod rozhodl o výhře M. Budějovic

07.10.2023

Úvod první třetiny páteční předehrávky třetího kola Ligy SŽ B, ve kterém domácí Moravské Budějovice odskočily do vedení o čtyři branky, rozhodl o první porážce starších žáků Velké Bíteše v této sezoně. Domácí se poprvé prosadili již ve 3. minutě a v polovině úvodního dějství vedli 4:0. Po povedené útočné akci prvního útoku hostů zaznamenal kapitán Modl jediný gól Bíteše v první třetině.

Po přestávce byla hra vyrovnanější, druhá třetina skončila 1:1. To bylo ovšem málo z pohledu bítešských hráčů, kteří se snažili utkání vyrovnat. Definitivní konec nadějí na obrat přišel z kraje poslední třetiny, když domácí Budějovice přidaly další dvě branky. Poslední branku zápasu vstřelili hosté a upravili konečný stav zápasu na 7:3 pro domácí.

Komentář hlavního trenéra
Nepovedl se nám vstup do zápasu. Nemyslím si, že nás soupeř přehrával na tolik, aby vedl 4:0. Sami jsme se dostali do této nepřiznivé situace. Chyběl nám pohyb, tlak do brány, důraz, ... postupně se vytrácel klid na hokejce, nebyli jsme efektviní v zakončení. Otočit takovýto zápas bylo dnes nad naše mentální síly.
Výborný výkon předvedla brankářka domácích, která nám nedovolila utkání zdramatizovat.