Muži porazili druhý tým krajské ligy Světlou nad Sázavou!

21.01.2024

HC Světlá nad Sázavou – HC Spartak Velká Bíteš   2:3   (0:2, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 58. Kratochvíl (Kubát), 58. Kozlík (Doležal) – 11. Šidák (Sokolík), 15. Jarolím (Pospíšil), 36. Sokolík (Kazlepka, Kubica)

HC Světlá nad Sázavou: M. Urban (M. Koubský) — J. Svoboda, D. Kopecký, D. Mendl, T. Mečiar, J. Kořínek, M. Vála — J. Doležal, J. Přibyl, T. Kratochvíl, D. Kozlík, P. Pokorný, J. Kubát, O. Špatenka, M. Dolinský
HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek (K. Kepák) — J. Novák, T. Dittrich, A. Šidák, T. Sedlaček, P. Kubica, F. Žalud — T. Čoupek, M. Hudeček, O. Urbánek, P. Pospíšil, J. Sokolík, D. Jarolím, P. Říčka, F. Kazlepka, J. Svatuška

Rozhodčí: Jan Doležal — Petr Křivohlavý, Jiří Souček

Diváci: 219

Začátek utkání byl pro naše barvy velmi těžký a museli jme se bránit dvojnásobnému vyloučení. Bíteští hráči to ustáli a sami udeřili v 11. minutě, když překonává domácího brankáře Adam Šidák po nahrávce Honzy Sokolíka. V 15. minutě přidáváme druhou branku, tentokrát se prosazuje David Jarolím po asistenci Pavla Pospíšila.
Ve druhé třetině po ubráněném oslabení přidáváme třetí branku, kterou měl na svědomí Honza Sokolík po perfektní souhře Franty Kazlepky s Pavlem Kubicem.
V poslední části se konec hodně přiostřil a došlo k několika vylouční. Domácí tým toho využil a dvěma brankami zápas zdramatizoval.
Naštěstí to bylo od Světlé vše a Bíteští hokejisté si připsali hodně cenné vítězství.

Komentář hlavního trenéra:
Po lídrovi tabulky nás čekal druhý celek krajské ligy Vysočiny a to Světlá nad Sázavou. Bylo jasné , že to bude těžký zápas a tak jsme se snažili ponaučit z chyb, které jsme dělali proti Budějovicím . Tentokrát díky zodpovědnému výkonu jsme nepouštěli domácí do větších příležitostí. A byli jsme to právě my kdo udeřil jako první. Jako první se prosadil Adam Šidák a chvíli na to David Jarolím. Ve druhé třetině vymetl šibenici Honza Sokolík a dostáváme se do vedení 3:0.  Po celý zápas odrážel šance domácích především výborně chytající Kuba Bartošek a bezchybně hrající naši obránci. Na konci třetí třetiny sice domácí vystřelili dva góly v rozmezí deseti vteřin, ale to bylo vše co jsme jim dovolili. Díky obětavosti, bojovnosti a týmovému výkonu odvážíme ze Světlé neskutečné tři body.