Mladší žáci zvítězili v Náměšti

22.10.2023

K dalšímu venkovnímu utkání vyrazili mladší žáci do Náměště nad Oslavou. Po těsné domácí prohře s Velkým Meziříčím z minulého týdne jsme se opět chtěli vrátit na vítěznou vlnu. Už před zápasem se ale vyskytly zdravotní komplikace, které znemožnily některým hráčům startovat. Problém byl zejména v obraně, kde se nám rozpadly obě obranné dvojice a pro zápas v Náměšti bylo potřeba vytvořit dvojice nové.

Vstup do utkání se nám povedl a po šťastné brance, která padla po střele Sebastiana Palase, kterou tečoval jeden z domácích hráčů, jsme se ujali vedení již ve 4. minutě. Spravedlnost ale zafungovala a podobně nešťastný vlastní gól jsme v 10 minutě inkasovali i my. Střelu po ledě si do vlastní brány nešťastně srazil Patrik Karmazín. První třetina byla z celého utkání nejpovedenější a po brankách Pavla Dohnala a Patrika Plechatého jsme po první dvacetiminutovce vedli už 3:1.

Druhá třetina se nesla v duchu bojovného hokeje, který nepřinášel mnoho šancí. Po brance Matěje Holíka z 32. minuty, ale nastal z naší strany drobný útlum, ze kterého těžili hráči domácích, kterým se po našich chybách povedlo několikrát přejít samostatného úniku nebo do přečíslení dva na jednoho i tři na jednoho. Výborné zákroky Jakuba Kováčika v bráně však znamenaly vedení 4:1 po druhé třetině.

Hra se v posledním dějství odehrávala v podobném duchu jako prostřední část. Boj o střední pásmo nepřinášel mnoho šancí a po jedné z našich chyb se povedlo hráčům Náměště přejít do přečíslení tři na jednoho, které proměnili a stanovili tak konečné skóre 4:2 pro Velkou Bíteš.