Mladší žáci padli i s Jihlavou B

10.03.2024

Po sobotní domácí prohře 8:3 proti Jihlavě A nastoupili naši mladší žáci na ledě soupeře v neděli proti Jihlavě B. Od prvních minut nebylo na ledě znát, že by se mělo jednat o slabšího soupeře než v předchozím utkání. Už ve 2. minutě se domácí ujali vedení, když se jeden z hráčů Jihlavy dostal přes 3 naše bránící hráče a po přesné přihrávce zakončil mezi nohy našeho brankáře. Druhý gól přidal soupeř o 4 minuty později, když využil přesilovou hru. O snížení na 2:1 se postarala M. Bilíková hezkou střelou pod břevno v 11. minutě. O minutu později však jihlavští odskočili znovu na rozdíl dvou branek, kdy po opětovném nedůrazu naší obrany projel hráč soupeře přes dva hráče a zakončil nechytatelnou střelou do horního rohu branky. V závěru první části hry jsme dostali dvě přesilové hry 5 proti 3. Nabízenou možnost jsme však nevyužili. Naopak do nebezpečných situací se dostal soupeř. Další gól však nepadl a první třetinu jsme prohráli 3:1.

Hra ve druhé třetině byl soupeř jasně lepší. Patrné to bylo zejména ve statistice střelby, když v polovině utkání vedla Dukla na střely 29:11, zatímco po první třetině to bylo pouze 15:10. Ve 24. minutě přidala Jihlava čtvrtý gól přesnou střelou k tyči. Ve 32. minutě vzal jeden z jihlavských hráčů puk za vlastní bránou, projel celé hřiště, dostal se až do zakončení a přidal pátý gól. Odpovědí byl o minutu později gól P. Ondrůje, který padl s velkou dávkou štěstí, když se od jeho brusle odrazila přihrávka M. Bilíkové a po teči o další brusli soupeřova obránce skončila v síti. Do konce třetiny přidala Dukla další 3 góly a do kabin se šlo za stavu 8:2 pro domácí.

Do třetí třetiny vstoupila Bíteš výborně, když po 20 vteřinách přidala třetí gól M. Bilíková, když zůstala sama na brankovišti, kde ji přesnou přihrávkou našel S. Palas a na dvakrát se ji podařilo dostat puk za soupeřova brankáře. V celé třetí části se hrál vyrovnaný hokej, při kterém jsme si dokázali vytvářet nebezpečné situace. Bohužel nás mnohdy sráželo špatné řešení situací a nepřesná střelba. Soupeř do konce zápasu přidal další 3 góly. Konečné skóre tak bylo 11:3 pro Jihlavskou Duklu.

Střely na bránu: 47:28

Branky a přihrávky: 2. Apeltauer (Obůrka), 6. Hendrych (Menšík), 12. Němec, 24. Menšík (Hricko), 32. Hendrych (Němec), 36. Prchal (Zvěřina), 36. Menšík (Laštovička), 40. Novák (Melenovská), 43. Novák (Melenovská), 51. Dvořák (Kovář), 54. Zvěřina – 11. Bilíková, 33. Ondrůj (Bilíková), 41. Bilíková (Palas)