Lepšící se výkony třeťáků

27.02.2024

Další dvojzápas čekal naše třeťáky v jihlavské Malé hale. Nejprve A tým domácích, který nastoupil, jak se říká, „v plné palbě“, poté Pelhřimov. Hráči Jihlavy byli opravdu velmi dobří, především hra s pukem byla jejich přednost, ale nutno podotknout, že naši hráči byli mnohdy až o dva roky mladší. I tak s nimi naši hráči dokázali v první třetině držet krok. Skvěle zachytal Vojta v brance, zdá se, že svou nalezenou formu drží a stále ji nepouští. V tomto zápase mě jen mrzelo, že naši hráči nedokázali proměnit žádnou velkou střeleckou příležitost v branku, a to ani samostatné nájezdy. Chybělo prostě kousek toho štěstí.

To proti Pelhřimovu už byl zápas o dost vyrovnanější, především ve druhé třetině naši hráči předváděli velmi dobré bránění podpořené výborným bruslením. Vstřelili i dvě branky a opět škoda neproměněných několika velmi dobrých brankových příležitostí. I s rozehrávkou od branky už to bylo mnohem lepší, ještě přidat na razanci. V dalších zápasech také odbouráme napadání ve více jak v jednom hráči, aby pak nechyběli tam, kde by byli potřebnější.

První zápasy odehrála Edita. Díky velké píli a přístupu na trénincích si nominaci jednoznačně zasloužila. Zpočátku mě bylo trošku líto, že její premiéra vyšla na tak zdatné soupeře, ale střídání od střídání se zlepšovala a už teď se těším na její výkon v dalším zápase. A nejen na její, na výkon celého týmu. Výborné výkony v Jihlavě odvedli i Maty, Luky, Klárka a Michal, také Rózi se zlepšuje, i když tady mi zrovna chybí ta razance a trošku rychlejší rozhodování. Bojovník Mirda zase potřebuje více klidu, Marek sebevědomí a Tomáš už se spíše vidí v brankářské výbavě, prostě každý hráč potřebuje to svoje :)

Úspěšný restart máme za sebou a vyrážíme vstříc lepším výkonům :)