Ledeč porážíme v prodloužení

Netradičně ve středu jsme přivítali na domácím ledě mužstvo Ledče nad Sázavou.  Od úvodních minut byl zápas opatrný a obě mužstva vycházeli ze zajištěné obrany. Až ve 13 minutě se mění skóre, to když využíváme přesilovou hru. Autorem branky je MATĚJ ŠIDÁK. Asistence: Jan Vlašín.  Tento stav se do konce třetiny nemění.

Do druhé části vstoupili hosté aktivněji. Zatlačili domácí do vlastního pásma, ale pozornou obranou jsme nedovolili Ledči vyrovnat. A tak udeřilo na druhé straně. V čase 26:36 navyšuje vedení Bíteše MATĚJ ŠIDÁK po nahrávce Jana Vlašína. Potom jsme přečkali dvě vyloučení. Nakonec se dočkali i hosté branky a v 37 minutě snižují. Autorem branky je VALENTÝN SMOLKO. Asistence: Vít Křesťan.

Ve třetí části visí vyrovnání na vlásku, když hosté v krátkém časovém úseku orazítkují dvakrát tyč. Naštěstí pro nás v sílícím tlaku hostů umocněnou přesilovou hrou ujede Matěj Šidák s Lukášem Petrčkou a prvně jmenovaný překonává hostujícího brankáře. Očividně jsou hosté touto brankou jako opařeni a nic nenasvědčuje tomu, že bude ze zápasu drama. Opak je pravdou! V čase 57:58 hosté snižují. Autorem branky je MIROSLAV SEDLÁČEK. Asistence: Vít Křesťan a Jaroslav Doležal.   A sedm sekund před koncem dokonce vyrovnávají. Autorem branky je MICHAL HRABAŇ. Asistence: Jaroslav Doležal.

Prodloužení dlouho netrvalo. V čase 60:18 svižnou střelou rozhoduje o vítězství domácích Tomáš Dittrich. Asistence: Lukáš Petrčka a Matěj Šidák.

Středa 17.11.2021, 17:00 • Velká Bíteš, Zimní stadion • Krajská liga: Vysočina • 12. kolo

HC Spartak Velká Bíteš – HC Ledeč nad Sázavou 4:3 po prodl. (1:0, 1:1, 1:2-1:0)

Branky a nahrávky: 14. Jarolím (Dupljaku, Novák), 27. Šidák (Vlašín), 46. Šidák (Petrčka), 61. Dittrich (Petrčka, Šidák) – 37. Smolko (Křesťan), 58. Sedláček (Křesťan, Doležal), 60. Hrabaň (Doležal)

HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek — T. Dittrich, J. Novák, F. Žalud, A. Šidák, O. Urbánek, F. Vojáček — M. Šidák, L. Petrčka, D. Jarolím, J. Vlašín, L. Dupljaku, P. Pospíšil, D. Novosedlík, P. Zelinka, O. Budín, O. Fischer, P. Tondl
HC Ledeč nad Sázavou: M. Holata — M. Hrabaň, V. Smolko, L. Čapek, A. Vrána, K. Kouba, P. Hrabaň, F. Křišta — J. Doležal, V. Křesťan, M. Sedláček, J. Krajíček, F. Šimůnek, D. Skotar, P. Brýdl, T. Jindra, M. Brož

Rozhodčí: Tomáš Krejčí — Jan Trávník, Michal Kotlík