HC Velká Bíteš „B“ vs HHK Velké Meziříčí „B“

24. 2. 2018 16:30 Krajská soutěž Vysočiny Základní část 2017 / 2018 – 19. kolo

V. Bíteš "B"0112
V. Meziříčí "B"0224

HC Velká Bíteš B – HHK Velké Meziříčí B 2:4 (0:0;1:2;1:2)

Branky Velká Bíteš: Budín 2

Asistence Velká Bíteš: Dočkal

Branky Velké Meziříčí: Štěpánek 2, Šoukal, Střecha

Asistence Velké Meziříčí: Kudláček 2, Střecha 2, Barák

vyloučení 8:6, využití 1:0, navíc Barák (Velké Meziříčí) 10 min OT

Rozhodčí: Sobotka, Horký, Mejzlík

Hráno na ZS ve Velké Bíteši, diváků 26

Veledůležitý zápas začali domácí velmi opatrně, do blízkosti hostující branky se dostávali jen sporadicky a tak tempo hry spíše diktovali hosté. Vstřelit branku se nepodařilo ani hostům a tak první třetina skončila bez branek. Ve druhé třetině už se hostům podařilo i skórovat, trefil se Štěpánek, když skvěle zúročil přihrávku Kudláčka. A když o tři minuty později parádně vyřešil přečíslení opět Kudláček, poslal hosty do dvoubrankového vedení bekhendovou střelou Šoukal, a s domácími to vůbec nevypadalo dobře. Naději vykřesal Budín, který v přesilové hře překonal brankáře Hladíka, a rozhodnout musela třetí třetina. V té opět vládli hosté, kteří si náskok s přehledem kontrolovali, vyhrávali osobní souboje a měli i více příležitostí ke zvýšení vedení. Deset minut před koncem měli domácí velkou příležitost stav srovnat, když hráli přesilovku čtyři na tři. A byli skutečně blízko, střelám mnoho nescházelo, ovšem ten malý kousek prostě tentokrát chyběl. Navíc po návratu z trestné lavice s přehledem proměnil samostatný únik Barák, který využil chybné rozehrávky domácích. V podání domácích to už byla spíše křeč, než honba za snížením. A i když se jim podařilo minutu před koncem snížit na rozdíl jedné branky, jednalo se spíše o náhodu. Brankář hostů si neporozuměl se svojí obranou a daroval Budínovi druhou branku v zápase. Domácí pak ještě odvolali brankáře, ale ani se nedostali k ohrožení hostující branky, navíc přes celé kluziště se přesně trefil Střecha a poslal svůj tým do play-off, tam se utká s Náměští. Velké Meziříčí tak domácím stejně jako loni vystavilo stopku těsně před play-off, nutno ovšem podotknout, že tentokrát zcela zaslouženě, ve všech aspektech hry byli lepším týmem.

HC Velká Bíteš „B“

# Hráč Post G A GA