HC Velká Bíteš „B“ vs BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem

18. 2. 2018 16:30 Krajská soutěž Vysočiny Základní část 2017 / 2018 – 18. kolo

V. Bíteš "B"0101
Bystřice n. P.2002

Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře, ihned po úvodním vhazování musel rychlý útok hasit domácí obránce jen za cenu faulu a hosté po devíti sekundách dostali výhodu početní výhody. Vyhrané vhazování hostů, šťastný odraz od mantinelu a pohotové zakončení hostujícího Šimona – hosté vedli po 15 sekundách 1:0. To domácí dost zaskočilo a dlouho se nemohli dostat k přímému ohrožení hostující branky. Navíc v 15. minutě nahodil od modré čáry kotouč hostující Musil a skrytá střela zapadla za záda skvěle chytajícího domácího brankáře Loukoty. Do druhé třetiny nastoupili domácí s velkým odhodláním smazat dvoubrankové manko a vypracovali si mnoho příležitostí ke vstřelení branky. Snížit se jim podařilo již ve 26. minutě, před branku se natlačil domácí Škoda a svým důrazem nedal hostujícímu brankáři Dingovi šanci, který až nečekaně dobrým výkonem mařil veškeré šance domácích. V polovině třetiny zastavil samostatný únik domácího Zelenky brankář Dinga jen za cenu faulu a věnoval tak velkou příležitost domácím k vyrovnání. Bohužel žádnou vyloženou šanci si domácí vytvořit nedokázali a tak rozhodnout měla třetí třetina. Domácí se sice hodně snažili, mnohdy až za hranicemi možností, kdy např. domácí Budín skvělým zákrokem zmařil jasnou branku hostujícímu Bednářovi. Ale ani půl minutové odvolání brankáře na konci třetí třetiny domácím úspěch nepřineslo, a tak si z tohoto souboje neodnesli ani bod. Nicméně o čtvrtém místě se pravděpodobně bude rozhodovat až příští týden proti rivalovi z Velkého Meziříčí, a jestli domácí předvedou podobný výkon jako proti Bystřici, postup do play-off by jim neměl uniknout.

HC Velká Bíteš B – BK Bystřice nad Pernštejnem 1:2 (0:2;1:0;0:0)

Branky Velká Bíteš: Škoda

Asistence Velká Bíteš: Marek