HC Velká Bíteš „B“ vs BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem

Datum Čas
27. 11. 2017 14:18

Náhled

Hosté přijeli v roli favorita, vždyť domácí je v minulých devíti zápasech nedokázali porazit. Ovšem domácí nezačali špatně a již po třech minutách vedli brankou Budína, který se nejrychleji zorientoval v brankovišti hostů. Další průběh utkání byl spíše opatrný, kdy žádný z týmů nechtěl udělat chybu, hosté ale byli hokejovější, a minutu před koncem první třetiny využil nedůrazného pokrytí hostující Ludvík a bekhendem trefil přesně do protipohybu skvěle chytajícího domácího Škody. První polovina druhé třetiny se nesla v duchu té první, žádné velké šance a spíše opatrnější hra. Od druhé poloviny však hosté výrazně přidali a domácí přestali stíhat. Následovalo několik vyloučení a vedoucí branka hostů byla na spadnutí. Všechny příležitosti hostů domácí se štěstím přečkali a tak měla rozhodnout třetí třetina. V té už neměli hosté takovou převahu jako v té druhé, ale stále ohrožovali domácí branku více než domácí, ovšem své šance často zbytečně překombinovali. Co se nepovedlo hostům, dokázali domácí, kdy se čtyři minuty před koncem třetí třetiny za hostující obranu dostal Urbánek a vstřelil vedoucí branku. A když za minutu s velkou rozvahou zvýšil Škoda, zdálo se být rozhodnuto. Ovšem již za třicet vteřin snížil z dorážky Kintr a následně byl vyloučen za podražení domácí Škoda, hostům se tak naskytla jedinečná příležitost k vyrovnání. Po několika příležitostech ale fauloval hostující Janda a počet hráčů na ledě se vyrovnal. Ani následné odvolání brankáře hostům ke vstřelení vyrovnávací branky nestačilo a domácí si tak proti Bystřici připsali vůbec první vítězství v této sezóně a vůbec první vítězství proti soupeři z Bystřice. Příští týden přivítají na domácím hřišti sousedy z Velkého Meziříčí a zlepšený výkon v posledních dvou zápasech slibuje velmi vyrovnanou bitvu.

HC Velká Bíteš B – BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem  3:2 (1:1;0:0;2:1)

Branky Velká Bíteš: Budín, Urbánek, Škoda Jiří

Asistence Velká Bíteš: Zelinka 2, Nič, Budín