Dvě porážky starších žáků

26.11.2023

Náročné dvoukolo s kvalitními soupeři z čela tabulky mají za sebou starší žáci Velké Bíteše. V sobotním utkání na ledě Dukly Jihlavy na svého soupeře nestačili. Domácí naplňovali roli favorita od úvodních minut - z kraje šesté minuty vedli 2:0 a do konce prvního dějství přidali další čtyři branky. Ve stejném duchu se nesla i druhá třetina, kterou jihlavští vyhráli poměrem 6:1. I do třetí části vstoupili lépe domácí, ale bítešští dokázali tentokrát odpovědět třemi brankami, což znamenalo vyrovanný průběžný stav závěrečné třetiny. V poslední minutě Jihlava využila přesilovku a upravila skóre zápasu na konečných 16:4 ve svůj prospěch.

V neděli v Havlíčkově Brodě sehráli bítešští hokejisté o poznání vyrovnanější duel. Domácí se po trefách v 9. a 16. minutě dostali do dvoubrankového vedení, ale to se podařilo hráčům Bíteše smazat před koncem první třetiny. Druhou třetinu ovládli domácí, když v této části zápasu zvítězili 4:0. Rozdíl o čtyři branky byl nakonec pro hosty nedostižní. Ve třetí třetině se bítešští hokejisté hnali za vyrovnáním. První branku přidali v 46. minutě, další v 53. a na konci 58. minuty snížil na rozdíl jedné branky Marek Žák. Vyrovnat se ale hostům nepodařilo a tak i z druhého víkendového zápasu odjíždějí s prázdnou, tentokrát po prohře 5:6.