Drama se šťastným koncem

V 17. kole Krajské ligy Vysočina se střetli bíteští hokejisté na domácím ledě proti Náměšti nad Oslavou. Naši hráči vstoupili do zápasu dobře a vytvořili si několik slibných šancí, ale bez gólového efektu. A tak přichází trest a hosté v přesilové hře skórují. Autorem branky je JIŘÍ KRČÁL. Asistence: Zdeněk Bauer. To přimělo domácí k ještě větší aktivitě a v čase 16:45 vyrovnáváme. Autorem branky je PAVEL POSPÍŠIL. Asistence: Liridon Dupljaku a Tomáš Dittrich. Za 25 vteřin se už ujímáme vedení. Autorem branky je ONDŘEJ URBÁNEK. Asistence: Matěj Šidák a Oto Budín.

Do druhé části vstupujeme výborně, když z trestného střílení navyšuje náskok OTO BUDÍN. Na další domácí trefu nemusíme dlouho čekat a v čase 23:08 se prosazuje DAVID JAROLÍM, asistence Liridon Dupljaku a Pavel Pospíšil. Bohužel vedení o tři branky nejspíš domácí uspalo. Hosté se začali prosazovat a měli více ze hry. V čase 24:56 hosté snižují. Autorem branky je PATRIK MOJDL. Asistence: Miroslav Bednář. V čase 28:06 už je rozdíl jen o branku, když se prosazuje PATRIK MOJDL. Asistence: Jiří Krčál. A v čase 30:04 je vyrovnáno. Autorem branky je PATRIK MOJDL. Asistence: Jiří Krčál. Po této brance si bere domácí trenér oddechový čas a náš herní projev se zlepšuje.

Ve třetí části se čekalo na rozhodující branku až do 51. minuty, když domácí hráč LIRIDON DUPLJAKU strhává vedení na naši stranu. Asistence: Tomáš Dittrich. Poté se hosté vehementně snažili o vyrovnání, ale pozornou hrou v obraně a výbornými zákroky Davida Stráníka už Náměšti nedovolíme skórovat. 

Velmi důležité vítězství a upevnění pátého místa v tabulce Krajské ligy.

17. kolo

HC Spartak Velká Bíteš – TJ Náměšť nad Oslavou   5:4 (2:1, 2:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Pospíšil (Dupljaku, Dittrich), 18. Urbánek (Šidák, Budín), 22. Budín (TS), 24. Jarolím (Dupljaku, Pospíšil), 51. Dupljaku (Dittrich) – 12. Krčál (Bauer), 25. Mojdl (Bednář), 29. Mojdl (Krčál), 31. Mojdl (Krčál)

HC Spartak Velká Bíteš: D. Straník — T. Dittrich, O. Urbánek, F. Žalud, T. Fischer, A. Šidák, J. Novák — L. Dupljaku, O. Budín, P. Pospíšil, D. Jarolím, M. Šidák, P. Zelinka, O. Fischer

Náměšť nad Oslavou: A. Sázavský, V. Bednář — P. Ošmera, D. Sklenář, L. Dvořák, L. Němec, L. Hort — P. Mojdl, J. Krčál, M. Bednář, Z. Bauer, L. Dvořák, M. Sázavský, P. Tóth, J. Abrahám, M. Dvořák

Vyloučení: 2:1

Využití: 0:1

Rozhodčí: Tomáš Sibera — Tomáš Mezlík, Lukáš Pacal

Diváci: 84