Čtyřbodový víkend pro starší žáky

06.12.2022

Úspěšné dvojkolo mají za sebou staší žáci. V sobotu nastoupili na ledě Ledče nad Sázavou a vstup do utkání měli lepší.  V desáté minutě vedli o dvě branky. O dvě minuty později soupeř snížil. Bíteš si vzala dvoubrankové vedení zpět v 16. minutě. Toto vedení vydrželo necelé minuty, kdy Ledeč snížila na 2:3.
Zkraje druhé třetiny ledečtí vyrovnali a do 48. minuty se skóre neměnilo. Až v záverečné třetině rozhodl o vítězství Bíteše svým druhým a třetím gólem v zápase Jakub Holík. Bíteš zvítězila i ve druhém utkání tohoto dne, tentokrát 5:3.

V neděli přivítali starší žáci na domácím stadionu předposlední tým soutěže - Pelhřimov. I tentokrát patřil úvod zápasu bítešským hráčům, v první třetině skórovali hned pětkrát. Dva góly Pelhřimova během 11 vteřin v 22. minutě utkání na cvhíli zdramatizovaly. Soupeř z Pelhřimova si vytvářel další šance, hra se vyrovnávala. Bítešští však dokázali přidat další góly a po druhé třetině vedli 9:3. V závěrečné třetině padly dvě branky na obou stranách, konečný výsledek 11:5 pro Bíteš.

Komentář hlavního trenéra
Oba zápasy s týmy ze spodní části tabulky jsme chtěli vyhrát, což se nám povedlo. V zápasech byly momenty, kdy jsme byli aktivnější, dokázali jsme soupeře přehrávat. Těchto momentů tam mohlo být více, neodehráli jsme každé střídání naplno. Někdy nám nešla kombinace, předržovali jsme puk. Jindy jsme neměli pohyb... Pět inkasovaných gólů v nedělním zápase je hodně.