Budějovice nás vyškolili v produktivitě…

Ve 14. kole jsme přivítali na našem ledě mužstvo Moravských Budějovic. V 7. minutě zahrávají hosté přesilovou hru, kterou využívají. Autorem branky je MIREK BAZALA. Asistence: Roman Mikeš a Lukáš Nováček. Poté i bítešští si mohou vyzkoušet hru v početní převaze, ale úspěšní nejsou. Naši hráči měli několik slibných šancí, ale bez gólového zakončení. A tak přišel trest, když v čase 14:12 hosté zvyšují náskok. Autorem branky je LUKÁŠ NOVÁČEK. Asistence: Ondřej Šťáva. Za chvíli bylo veseleji, snižujeme na 1:2. Autorem branky je DAVID JAROLÍM. Asistence: Liridon Dupljaku. Jenže v čase 15:18 po faulu domácího hráče je nařízeno trestné střílení, které LUKÁŠ NOVÁČEK proměňuje.

Ve druhé části se dostáváme do vyložených šancí, které opět neproměňujeme. K tomu přidáváme hrubé chyby v obraně, které hosté trestají! Postupně navyšují skóre třemi brankami. Autorem branek je MIREK BAZALA, DANIEL SALÁT a ROMAN MIKEŠ.

Třetí část začíná v podobným duchu jako předchozí třetiny. Snaha domácích o vstřelení branky a trestání našich chyb v obraně. V 52. minutě vstřílí hosté sedmý gól. Autorem branky je ONDŘEJ ŠŤÁVA. Asistence: Lukáš Nováček a Mirek Bazala. V 57. minutě se prosazuje aktivně hrající David Jarolím, po nahrávce Liridona Dupljaka. Dvě sekundy před koncem upravují hosté na konečné skóre 2:8. Autorem branky je LUKÁŠ NOVÁČEK. Asistence: Mirek Bazala a Michael Theimer.

V tomto zápase nelze domácím upřít snahu. Bohužel z mnoha příležitostí se prosazujeme jen dvakrát a v obranné hře děláme hrubé chyby.

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ – MORAVSKOBUDĚJOVICKÝ HOKEJ   2:8   (1:3, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Jarolím (Dupljaku), 56. Jarolím (Dupljaku) – 7. Bazala (Mikeš, Nováček), 15. Nováček (Šťáva), 16. Nováček (TS), 27. Bazala (Nováček, Kovář), 36. Mikeš, 37. Salát (Machala), 52. Šťáva (Nováček, Bazala), 60. Nováček (Bazala, Theimer)

HC Spartak Velká Bíteš: J. Bartošek — A. Šidák, F. Žalud, T. Dittrich, J. Novák, O. Urbánek — D. Jarolím, L. Dupljaku, D. Novosedlík, L. Petrčka, O. Budín, O. Fischer, P. Zelinka, M. Šidák

Moravskobudějovický HOKEJ: D. Vacek — O. Šťáva, D. Salát, M. Theimer, P. Kovář, Z. Brabec — L. Nováček, M. Bazala, R. Mikeš, Š. Machala, P. Trnka, S. Horák, A. Kotačka, T. Sigmund

Vyloučení: 3:2