A-tým: Domácí prohra v prodloužení proti Pelhřimovu

15.10.2024
  1. kolo

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ - HC LEDNÍ MEDVĚDI PELHŘIMOV 4:5 pp (1:2, 2:1, 1:1 – 0:1)

V 5. kole Krajské ligy Vysočiny mužů zavítali na náš led hokejisté z Pelhřimova.

Již od úvodního vhazování byl k vidění velice rychlý a kombinační hokej. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou.  Tým domácích si připravil i více gólových šancí, ovšem jak se již stává pravidlem v tomto ročníku, jsou to hosté, kteří jsou produktivnější a po první třetině jdou do kabin s průběžným vedením 1:2. Naši jedinou brankovou radost v této třetině přináší Alex Sever.

Ve druhé třetině hosté navíc přidávají další gól a odskakují na rozdíl dvou branek. Domácí tým se snaží stále dobře kombinovat a podaří se i vsítit kontaktní branku. Když to nejde v plném počtu, tak jsme úspěšní v našem oslabení, kdy samostatný únik zakončuje bítešský rychlík David Jarolím a snižuje na rozdíl jedné branky. Navíc v tom samém oslabení má na hokejce vyrovnání Tomáš Čoupek, který podobným způsobem ujíždí za obranu hostí, ale proměnit svůj nájezd se mu bohužel nedaří. Nicméně těsně před koncem druhé třetiny se do slibného zakončení dostává domácí Honza Sokolík a vyrovnává na 3:3.

Ve třetí třetině se dostáváme naši aktivní hrou poprvé v utkání do vedení, druhým gólem v utkání se o to zaslouží Sokolík. Chvíli na to máme ještě možnost odskočit do vyššího rozdílů v přesilovce 5 proti 3. To se nám bohužel nedaří, a navíc přichází studená sprcha v podobě vyrovnávací branky hostů pouhých 24 vteřin před koncem třetí třetiny.

V následujícím prodloužení se do úniku dostává domácí štírek Ota Budín, ale nedokáže překonat brankáře hostí. Zanedlouho na to hosté zápas rozhodují a připisují si tak bonusový bod za výhru v prodloužení 4:5.  Je nutno říci, že naše výkony, které nejsou špatné, brzdí hlavně problémy v koncovce, na kterých musíme do dalších kol ještě rozhodně tvrdě zapracovat.

Branky domácí: Sever, Jarolím, 2x Sokolík