V posledním domácím zápase sezóny 2019 –2020 vítězíme.

Problémy letošní sezóny pokračují. Utkání se pro nemoc nebo zranění nemohlo zúčastnit 11 hráčů. Když nakonec přijel předem omluvený Pospíšil, tak zápas mohl být zahájen (10 hráčů v poli + 1 brankář). Hosté přijeli s kompletními třemi pětkami a také šli v zápase do vedení a pro nás to nevypadalo dobře. Ale Alexa opět „úřadoval“ a my jsme se dostali do hry a u naších hráčů se začala projevovat větší hokejová vyzrálost. Třetina končí za nerozhodného stavu 1 : 1.

Druhou vyhráváme na počet brankových šancí„pouze“ 3 : 0. Když ve třetí přidáváme další branku a Alexa chytá stále skvěle,zdá se být zápas rozhodnut. Ale ouha. Do tohoto stavu a v tak malém počtu hráčů jsme zdárně uhráli 5 oslabení, ale únava se začíná projevovat. Hosté během tří minut snižují na rozdíl jednoho gólu a poslední pětiminutovka je infarktová, ale vítězství udržíme.

Toto utkání (jakož i ostatní tohoto kola) řídí 4 rozhodčí, prý proto, aby se to před play-off „naučili“. Je však zajímavé, že jejich „výuku“ platíme my (jakož i ostatní oddíly). No v hokeji se však dějí i “horší věci“. Ač v malém počtu, tak jsme odehráli kvalitní zápas, který s přispěním soupeře měl všechno, rychlost, nasazení, bojovnost, hokejovou kvalitu a dramatičnost až do, pro nás, vítězného konce. Ale pro všechny různé problémy v této sezóně se zdá letošní účast v play-off pouze utopií. Před posledním utkáním základní části v Rosicích,  které musíme vyhrát, stačí Uherskému Brodu(na úkor, kterého bychom se tam mohli dostat)dva body z odloženého zápasu s Brumovem nebo v posledním kole v Blansku.

HC Spartak Velká Bíteš –HOKEJ Uherský Ostroh 5 : 4 (1:1)(3:0)(1:3)

Sestava: Alexa (Stráník), Novák Jiří –Rosendorf, Šidák Adam –Novák Jakub, Pospíšil –Šidák Matěj –Bednář, Bustin –Florek –Kratochvíl

Branky: 09:15 Pospíšil(Šidák M.), 22:09 Bustin (Novák Jakub), 28:02 Novák Jiří (Šidák M., Pospíšil),38:15 Bednář (Rosendorf, Novák Jakub), 41:57 Šidák Adam (Novák Jakub)