Uspořádali jsme vícesportovní turnaj pro hokejové mladší žáky

VÍCESPORTOVNÍ TURNAJ MLADŠÍ ŽÁCI –23.12.2019

V pondělí 23.12. se ve Velké Bíteši uskutečnil první vícesportovníturnaj mladších žáků. Turnaje se zúčastnily týmy BK Zubři Bystřice nad Pernštejnem, HC Lední medvědi Pelhřimov, HC Orli Znojmo a domácí tým HC Spartak Velká Bíteš. Hrací plán turnaje byl následující: dopoledne patřilo lednímu hokeji, odpoledne se děti přesunuly do tělocvičny ZŠ Velká Bíteš, kde odehrály fotbal a vybíjenou. Hrálo se systémem každý skaždým. Jednotlivé týmy odehrály 6minizápasů v ledním hokeji (2 krát 15 minut) a po třech zápasech ve fotbale a vybíjené (3 krát 12 minut). Za vítězství či remízu se týmům přidělovaly body do celkové tabulky a konečné pořadí týmů bylo určeno na základě bodových zisků ve všech sportech. Miniturnaj v ledním hokeji vyhráli hokejisté ze Znojma, kteří bodovali v pěti ze šesti zápasů. Domácí hráči skončili na děleném druhém místě, když nasbírali stejný počet bodů jako hokejisté z Pelhřimova. Nutno dodat, že hokejový turnaj byl velmi vyrovnaný. Všechny týmy dokázaly alespoň dvakrát zvítězit a bodový rozdíl mezi prvním a posledním týmem byl jen 4 body. Po obědě byl na programu fotbal, který se v menší školní tělocvičně hrál 4 na 4 bez stálého brankáře, tzv. na posledního. Ve fotbale měli navrch pelhřimovští, kteří vyhráli všechna tři utkání. Na děleném druhém místě skončili domácí a hráči z Bystřice, jejichž vzájemné utkání skončilo remízou 2:2. Turnaj ve vybíjené jasně ovládli bystřičtí hokejisté, kteří všechny své soupeře porazili před vypršením hrací doby. Druzí skončili hráči z Pelhřimova, třetí ze Znojma. Naopak bítešákům se vybíjená nevydařila, když nezískali ani bod, který jim pak scházel na lepší umístění v turnaji. V premiérovém ročníku vícesportovního turnaje mladších žáků ve Velké Bíteši zvítězil tým HC Lední medvědi Pelhřimov, který si domů odvezl pohár pro vítěze a zlaté medaile. Druhé místo obsadili BK Zubři Bystřice, třetí skočili HC Orli Znojmo. Na domácí tým HC Spartak Velká Bíteš zůstalo nepopulární 4. místo, byť odehráli dobrý turnaj. Věříme, že se první vícesportovní turnaj ve Velké Bíteši povedl, a rádi bychom zněj udělali tradici. Děkujeme všem zúčastněným dětem za předvedené výkony, trenérům, rozhodčím a organizátorům za hladký průběh turnaje a v budoucnu se opět budeme těšit.