Poslední turnaj třetích tříd jsme odehráli v Náměšti

04.04.2024

Poslední turnaj, maximální počet hráčů, nejlepší výkon sezóny – tak by se dal jednoduše shrnout turnaj třeťáků v Náměšti nad Oslavou.

První zápas proti jihlavskému béčku byla hra na jednu branku, a to tu hostující. Soupeř přijel s hráči ročníku 2016 a v porovnání s posledním zápasem Jihlavy, kdy jsme na áčko (ročník pouze 2015) vůbec nestačili, tak tentokrát to bylo přesně obráceně. Vojta v naší brance se po celý zápas nudil, a i když nějaká střela za jeho záda propadla, rozhodně neměl možnost ukázat své kvality, jak bývá v běžných zápasech zvykem. Zato naši hráči se v útoku činili a soupeře nenechávali vydechnout. Branku si vstřelili téměř všichni (nesledoval jsem zcela pozorně, možná opravdu všichni), smůlu protrhla i Róza, která se trefila hned dvakrát, také byla možnost si vyzkoušet i přihrávky a postavení před soupeřovou brankou. Měl jsem radost, že hráči přihrávky zkouší, i když ne ze zrovna výhodných pozic a přes několik hráčů soupeře, ale i neúspěšný pokus se počítá. Velké pozitivum bylo, že jsme nepřestávali bruslit po celý zápas, a hráči se těšili na každé střídání.

Druhý zápas proti Chotěboři už byl vyrovnaný. I když soupeřův tým byl složený také převážně z hráčů ročníku 2016, tak tito hráči už měli za sebou odehranou celou loňskou sezonu. Zpočátku měli naši hráči mírnou převahu, soupeře do velkých šancí nepouštěli, ale to se postupně změnilo. Již koncem první třetiny se střelecky prosadil i soupeř. Vojta si v prvním zápase příliš nezachytal a ve druhém to nebylo o nic lepší. Soupeř měl sice mnohem více střeleckých příležitostí, ale po prvním zápase už se do optimálního herního tempa nedostal. I tak se blýsknul několika dobrými zákroky a svůj tým podržel. Zápas byl vyrovnaný jak herně, tak nakonec i výsledkově, když soupeř srovnal proměněním jednoho ze dvou dodatečných nájezdů. Skvělý zápas pro oba týmy, hrát museli od začátku dokonce, moc prostoru na oddech nebylo.

Tak jako jsme končili první polovinu sezóny, tak končíme celou sezónu – výborným přístupem, bojovností a radostí ze hry. Opět škoda, že sezóna končí, ale o to větší motivace se těšit na tu následující. Chvála pro všechny hráče, kteří do turnajů letos nastoupili, převážně Vojtu, neúnavné trio Maty, Luky a Klárka, ale také neustále se zlepšujícího Mirdy, Rózu, Míšu, Fífu a Máru, obojživelníka Toma (hráč i brankář), a další a další, kteří měli možnost do alespoň jednoho zápasu nastoupit.

Těším se na další sezónu, těšte se taky! A bavme se hokejem!

Díky!