HC Spartak Velká Bíteš vs HC Orli Uničov

po prodloužení

9. 11. 2019 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2019 / 2020 – 9.kolo

Tým1. třetina2. třetina3. třetinaProdlouženíCelkem
V. Bíteš00101
Uničov00112

Ještě před týdnem jsme mysleli, že toto utkání odehrajeme v plné sestavě, ale opak byl pravdou. V Kuřimi se otevíral nový ZS a universitní mužstvo VUT tam hrálo mistrovský akademický zápas a naši hráči Vojáček a Pospíšil jsou činovníky tohoto oddílu, kteří zařizovali celý program,a tak nemohli přijet. Petrčka hrál v reprezentačním výběru (i Touška), jehož zápas s osobnostmi byl součástí otevírání. Hráče Gromu jsme dovezli z Kuřimi ke druhému utkání do Bíteše. Bustin a Florek odjeli na víkend na Slovensko, a tak nastoupili tři obránci v útoku a s nemocným Grmelou, který zápas odehrál se sebezapřením jsme hráli na dva centry. Soupeř v této sezóně ještě nepoznal tříbodovou porážku. Do Bíteše přijel také v okleštěné sestavě, ale se všemi bývalými „ligisty“(Sršeň,Žajgla, Paška, Šimo, Čuřík) a snaším bývalým hráčem Adamem Drdlou.

Utkání bylo po celou dobu vyrovnané (díky našemu nasazení a bojovnosti) a když oba brankářichytali výborně (obzvlášť Alexa), tak branky nepadaly. Obě mužstva si vytvořila několik vyložených šancí (soupeř o třetinu víc).

Do vedení jsme šli na začátku třetí třetiny my, a to Grmelou. Soupeř však šťastnou brankou stačil vyrovnat. V prodloužení byly šance na obou stranách, ale už tradičně půl minuty před jeho koncem dostáváme (po chybě) branku a utkání končí. Pro nás s jedním bodem.

Ve čtvrtek jedeme na vložené utkání do Brumova (nejvzdálenější štace) a ne všichni se mohou zúčastnit. V sobotu, kdy máme hrát doma s Kroměříží,hrají obě brněnská univerzitní mužstva mezi sebou a když víme, že nebudou k dispozici Petrčka s Grmelou, snažili jsme se přesunout zápas na neděli, ale to zase nevyhovuje Kroměříži (kvůli juniorům). Ještě navrhneme přeložení na jiný termín. Tolik problémů dříve nebývalo. Ale snad bude líp.

HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ – HC ORLI UNIČOV 1 : 2 PP (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Sestava Velké Bíteše: Alexa (Antonín), Rosendorf – Novák Jiří, Šidák Adam – Ditrich, Grmela – Šidák Matěj – Štěpánek, Bednář – Biolek – Groma – Trnka , Grman