SKMB Boskovice vs HC Spartak Velká Bíteš

21. 9. 2019 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2019 / 2020 – 1.kolo

Tým1. třetina2. třetina3. třetinaCelkem
Boskovice1045
V. Bíteš0101

Nový ročník krajské ligy začínáme ve značně okleštěné sestavě. Z loňského kádru odešli Račický(Březina), Lang(Turecko), Bustin, Vaverka(Rosice), Michálek(?). Do přípravy se ještě nezapojili bratři Touškové. Pro první mistrovské utkání nebyli k dispozici Bednář, Biolek, Florek, Vojáček. Z druhé ligy z Moravských Budějovic máme na střídavý start sedm juniorů, znojemských odchovanců.

V Boskovicích nastoupili tři znich –Sorger, Molnár, Konečný. K zápasu odjíždíme s velkými obavami, ale průběh utkání byl milým překvapením. Alexa v brance se překonával (jako ve většině zápasů) a u našich hráčů, ač někteří mají málo natrénováno, se projevila jejich zkušenost a když junioři přinesli do zápasu dravost, rychlost a šikovnost byl zápas po dvou třetinách vyrovnaný 1 :1, a to jme měli v obou třetinách ještě několik vyložených šancí včetně dlouhé přesilovky pět na tři a branku jsme obdrželi v oslabení. Samozřejmě, že domácí, kteří mají velmi kvalitní mužstvo s řadou zkušených a ostřílených hráčů měli šancí daleko víc. Ale kdo ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdybychom šli do vedení my. Ve třetí třetině, kdy nám už ubývalo sil,se prosadili domácí i brankami (tři byly velmi smolné a jedna při našem oslabení.) Vpadesáté minutě přepustil Alexa pozici v brance Jiřímu Štouračovi, který k nám přišel na hostování z Velkého Meziříčí a ten ve zbylých deseti minutách předvedl několik doslova kouzelných zákroků a uchoval si čisté konto. Utkání v Boskovicích bylo zahájeno vhozením čestného buly starostou města, který před tím diváky informoval kolik milionů město investovalo do modernizace zimního stadionu.

SKMB BOSKOVICE – HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ 5 : 1 (1:0, 0:1, 4:0)

Sestava SKMB: Chvátal (Huzlík) • Štancl – Strýček, Dufek – Němec, Lašák – Vágner • Stehlík – Skácel – Hasoň, Benýšek – Šebek – Čejka • Pelikán – Bednář – Sekanina • Trenér Karný

Sestava V. Bíteš: Alexa (od 51. Štourač) • Novák Jiří – Rosendorf, Šidák A. – Trnka, Konečný • Šidák M. – Grmela – Štěpánek, Sorger – Molnár – Petrčka, Novák Jakub – Pospíšil • Trenér Pirochta

Branky SKMB: 00:54 Benýšek (Dufek, Šebek), 43:00 Vágner (Sekanina, Bednář), 44:05 Bednář (Vágner), 46:02 Čejka (Šebek), 50:29 Dufek (Němec)

Branka V. Bíteš: 28:24 Molnár (Novák Jiří)

Vyloučení: 2:3