HC Spartak Velká Bíteš vs HK Kroměříž

6. 1. 2018 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 15. kolo

Tým1. třetina2. třetina3. třetinaCelkem
V. Bíteš1427
Kroměříž3104

V prvním utkání v novém roce jsme nastoupili ve stejné sestavě jako v posledním v roce minulém, s tím, že obranné dvojice doplňuje Trnka a Marek Touška hraje ve dvou útocích, ve druhém a ve čtvrtém mezi Michálkem a Bednářem. Utkání začínáme velkým náporem, ale přání z minulého roku – zlepšit produktivitu, se nenaplňuje a šance opět neproměňujeme. Soupeř se pomalu nemůže dostat z vlastní třetiny, ale v deváté minutě po špatné rozehrávce našeho brankáře střílí se štěstím první branku. My trochu polevujeme, soupeř se dostává do hry a útoky se střídají na obou stranách. Při jednom nachází soupeř v naší třetině nepokrytého spoluhráče najíždějícího z druhé vlny a je to 2 :0. Převaha je stále na naší straně a v 15. minutě snižujeme Grmanem a vypadá to nadějně. Jenže v 19. minutě odražený puk z poza branky soupeř dostává za záda našeho brankáře a první třetina končí 1 : 3. Ve druhé začínáme hrát na tři útoky a naše převaha narůstá. Ve 23. minutě snižujeme Mirkem Pospíšilem ve vlastním oslabení a 31. vyrovnává Račický. Hra má spád a soupeř opět jde do vedení střelou nad lapačku našeho brankáře. Převaha je stále na naší straně a v 36. minutě opět Račickým vyrovnáváme. Důležitý moment přichází v poslední minutě druhé třetiny, kdy se ujímáme vedení Markem Touškou. Ve třetí třetině zvyšujeme ve 45. min. Grmelou a naše vítězství jistí v 56.min. Marek Touška. A to ještě v této třetině jede při našem oslabení sám na branku hostů Petrčka a potom 2x Račický, ale bez efektu. Soupeř má také řadu šancí, ale Alexa se po pomalém začátku rozjel k velkému výkonu. Dá se říci, že v tomto utkání hráli všichni naši hráči dobře a vítězství jsme si zasloužili. V průběžné tabulce jsme po tomto kole na třetí příčce. V neděli 14.1.2018 odjíždíme do Uherského Ostrohu a doma hrajeme v sobotu 20.1.2018 v 17. hod.

HC Spartak Velká Bíteš – HK Kroměříž 7 : 4 (1:3) (4:1) (2:0)

Sestava: Alexa (Bartošek)

Novák – Rosendorf, Grman – Šidák A., Trnka – Vojáček

Štěpánek – Šidák M. – Grmela, Florek – Touška M. – Petrčka

Pospíšil P. – Pospíšil M. – Račický, Michálek – Bednář

Branky:

14:50 Grman (Bednář, Šidák A.), 22:46 Pospíšil M. (Šidák A.), 30:37 Račický (Pospíšil P.)

35:17 Račický (Florek), 39:43 Touška M. (Florek, Petrčka), 44:40 Grmela (Šidák M., Štěpánek)

55:32 Touška M. (Florek, Petrčka)