HC Spartak Velká Bíteš vs HC Uherské Hradiště

25. 11. 2017 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 11. kolo

Náhled

Hosté, kteří jsou na chvostu stávající tabulky, poslední dva zápasy vyhráli a v mužstvu došlo ke změnám. Na trenérský post nastoupil bývalý zlínský trenér Zdeněk Čech a do mužstva přivedl několik nových hráčů včetně svého syna Filipa, bývalou střeleckou hvězdu extraligového Zlína. První třetina začíná z naší strany vlažně a hosté dobře brání. Hrajeme dvě přesilové hry pět na tři a při druhé se ujímáme vedení Štěpánkem. Hosté však při přesilovce vyrovnávají a tak se jde do šatny za stavu 1:1. V této třetině jsme měli několik vyložených šancí, ale místo střel jsme hledali ještě lépe postaveného spoluhráče a šance končí nezdarem. Ve druhé třetině začíná naše hra nabývat na rychlosti a tím přibývá i šancí, ale máme smůlu a netrefujeme ani prázdnou branku. Když však brankami Petrčky a Florka odskakujeme, vypadá to, že o utkání je rozhodnuto. Stačí však velká chyba střelce posledního gólu při ztrátě puku v naší třetině při rozjíždění akce a zbytečné vyloučení Pospíšila a stav je srovnán. Naštěstí půl minuty před koncem třetiny napravuje tento hráč svou chybu a střílí čtvrtý náš gól. Třetina končí 4:3. Ve třetí třetině opět odskakujeme brankami Grmana a Toušky. Soupeř snižuje a odvolává brankáře. Šidák Matěj důsledným napadáním získává puk a zvyšuje naše vedení. Soupeř ještě deset vteřin před koncem koriguje a zápas končí naším vítězstvím. V utkání, které mělo dobrou úroveň, jsme byli lepším mužstvem, ale se špatnou koncovkou. I ty nejvyloženější šance jsme nedokázali proměnit. Tímto utkáním skončila první polovina základní části.

Branky:

14:20 Štěpánek (Trnka,Šidák M.), 25:39 Petrčka (Pospíšil P.,Touška M.),  33:56 Florek (Šidák Adam), 39:30 Pospíšil P. (Vojáček,Touška M.), 44:17 Grman (Grmela,Florek), 52:25 Touška M. (Vojáček),  59:32 Šidák M.)

Příští zápas 2.12.2017 v 17.hod. s Břeclaví doma.