Dynamiters Blansko HK vs HC Spartak Velká Bíteš

po prodloužení

18. 11. 2017 18:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 10. kolo

Náhled

V Blansku, které se herně zvedá (výhra v Rosicích), jsme nastoupili s šesti obránci a devíti útočníky. Chyběli Košecký, bratři Šidákové a pro tréninkové manko Máša. V utkání po dlouhé pauze nastoupil Petrčka (a bylo to poznat) autor jednoho gólu a jedné asistence. Domácí nastoupili do zápasu velmi aktivně a v sedmé minutě se ujali vedení (naše nedůslednost před brankářem – gól z dorážky). My však v osmé minutě při přesilové hře (Němec) Rosendorfem vyrovnáváme a začínáme domácí přehrávat, ale třetina končí 1:1. Žel Bohu se v této třetině zranil Pavel Pospíšil (zuby + tržná rána) a do zápasu již nenastoupil. Ve druhé třetině se ujímáme vedení. Petrčka nahrává zpoza branky a domácí brankář (Vlach) si sráží puk za svá záda. Vedeme však pouhých 14 vteřin a soupeř po naší chybě (nepokrytí středního pásma) vyrovnává. Šance se střídají na obou stranách a my opět jdeme do vedení Tomášem Račickým (svižná střela z mezikruží). Po 8 sekundách je opět vyrovnáno (naše nedůslednost). V třicáté sedmé minutě si Marek Touška po Petrčkově přihrávce najíždí na levý kruh pro vhazování a mezi betony domácího brankaře prostřeluje a my jdeme do kabiny s jednobrankovým náskokem. Přicházíme však o zraněného Bednáře a zápas dohráváme na sedm útočníků. Ve třetí třetině začínají svou „přehlídku“ rozhodčí. Hned nás posílá do čtyřech za pozdní nástup (což však nebyla pravda – domácí si stěžovali až časomíra ukončila signalizaci), čároví nepískají domácích zakázaná uvolňování a ofsajdy a hlavní nás obdarovává vymyšlenými tresty po projevech diváků (vyloučení 1:4). Domácí v 51. min. vyrovnávají (opět naše nedůslednost – odražený puk zpoza branky a dorážka). Do prodloužení jdeme v oslabení a domácím se údajně „zasekla“ časomíra s tresty. Rozhodčí reagují až po naších „hlasitých“ protestech. V 62:14 je vyloučen Štěpánek a vypadá to bledě. My se však ubráníme (výborný Alexa) a vyloučený hráč po naskočení na led krásnou přihrávkou nachází najetého Grmely (v tomto utkání kapitána) a ten zápas rozhoduje. Tentokrát náš hokejový projev neměl tu kvalitu jako v minulých utkáních (vyjma V. Meziříčí) – nedůslednost při bránění (střední pásmo a prostor před brankou), špatná rozehrávka a pomalost v reakcích a někdy v bruslení. Věřme, že v příštích utkáních (po kvalitních trénincích), náš hokejový projev bude lepší.

Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 4 : 5pp (1:1)(2:3)(1:0)(0:1)

Alexa (Bartošek), Novák-Vojáček, Rosendorf-Trnka, Odvářka-Grman,

Grmela-Pospíšil P.-Štěpánek, Petrčka-Touška M.-Račický, Svatuška-Florek-Bednář

Branky VB: 7:22 Rosendorf (Touška M.), 28:01 Petrčka (Odvářka), 29:39 Račický (Florek), 36:09 Touška M. (Petrčka), 64:30 Grmela (Štěpánek)

Branky Blansko: Branky: 6:10 Berka (Grünwald), 28:15 Kuběna, 29:19 Grünwald T.(Drenčko), 50:26 Hanzlík (Antal)