HC Spartak Velká Bíteš vs HHK Velké Meziříčí

11. 11. 2017 18:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 9. kolo

V. Bíteš0011
Vel. Meziříčí2305

V derby jsme dostali „rukavici“

Datum Čas
13. 11. 2017 17:44

Náhled

V historii mají zápasy těchto soupeřů znaky“ sousedního derby“. Zpočátku hrála prim V.Bíteš hrající 2. ligu, potom se v druhé lize potkávali oba dva a pak následovala převaha V.Meziříčí, které hrálo 2. ligu více sezón, než se opět potkali v Krajské lize mužů Jižní Moravy a Zlína, kde do loňské sezóny byl hokejový projev dá se říci vyrovnaný. Potom Velké Meziříčí sestavilo kvalitní mužstvo a práce trenéra Vondráčka se začíná projevovat. V tomto utkání nás jednoznačně přehráli. My jsme před sezónou kalkulovali s tím, že stačí náš stávající kádr doplnit mladíky, aby se zvedla konkurence. Jenže jsme nepočítali s tím, že z různých důvodů nebudou hráči základního kádru vždy k dispozici a že se vytvoří evropská soutěž univerzit, kde budou působit jak mladí studenti, kteří k nám před sezónou přišli, tak někteří z našeho stávajícího kádru.Tak tomu bylo i před tímto zápasem. Masarykova Univerzita hrála ve čtvrtek a v pátek turnaj v Prešově. Jejich zápasy začínaly v 19.hod. a do Brna přijeli v sobotu ráno (Račický, Grman, Florek, Šidák Adam). Ještě horší bylo, že druhý brněnský univerzitní tým hrál v sobotu od 14:30 v Brně proti Plzni (Bartošek, Vojáček, Svatuška, Štěpánek, Pospíšil P.) Proto byl náš zápas o hodinu posunut, aby tito hráči se stačili přesunout na toto derby. Univerzitní zápas v Brně (dvě třetiny jsem byl přítomen) byl velmi kvalitní (nasazení, rychlost, tvrdost) a je celkem nemožné, aby stejný výkon hráči podali hned po přesunu v následném utkání. Když ještě v tomto zápase nemohli nastoupit Grmela, Petrčka, Košecký a hráč Máša nastoupil po měsíční pauze a naše opora Alexa neměl svůj den, je výsledek derby utkání ještě přijatelný neboť soupeř byl u všeho dřív a byl lepší. Věřme, že tyto komplikace se již nebudou opakovat, a že naše představa být úspěšní v play-off bude naplněna. V dnešním utkání nastoupil poprvé bratr našeho kapitána Adam Šidák (s Prešovem v zádech) a velmi nadějně.

V sobotu 18.11.2017 odjíždíme do Blanska a další sobotu (tentokrát tradičně v 17.hod.) 25.11.2017 hrajeme doma s Uh. Hradištěm.

HC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí

1 : 5 (0:2)(0:3)(1:0)

Branka: 46:20 Pospíšil P. (Štěpánek)

Sestava: Alexa (od 24.min Bartošek),  Šidák Adam – Novák, Rosendorf –  Máša,