28. 10. 2017 18:00 Krajská soutěž Vysočiny Základní část 2017 / 2018 – 4. kolo

Tradiční derby v poklidném tempu

Datum Čas
28. 10. 2017 21:00

Náhled

V poklidném tempu se odehrálo tradiční derby sousedních béček. Domácí se sice ujali vedení už ve čtvrté minutě, ale pěkná kombinace trojice Vrána, Frühauf, Smejkal byla ojedinělým hokejovým momentem úvodní části. V ní sice měli hráči HHK mírnou převahu, ale na svědomitě bránícího soupeře nic nevymysleli. A když hokejisté Spartaku nevyužili ani jednu ze svých dvou přesilovek, šlo se do kabin s nejtěsnějším rozdílem. Další změna skóre nastala opět po čtyřech minutách, tentokrát prostřední třetiny. Po nahrávce od Štěpánka zavěsil Tichý, hned v následující minutě ovšem hosté snížili na 2:1. Špatnou rozehrávku domácích potrestal Zelinka s přispěním Budína a Dočkala. Tímto stavem také třetina skončila, když do jejího závěru už zvonily jenom tyčky brány hostů. O výsledku utkání rozhodl do poloviny třetí části první útok meziříčských. Ve 46. minutě zvýšil na 3:1 Štěpánek, kdy se na jeho brance podíleli Buďa a Jiří Kudláček. Ve 49. minutě pak zvýšil na třígólový rozdíl Šoukal po příhrách Jiřího Kudláčka a Štěpánka. Nejpilnější hráč zápasu, Lukáš Štěpánek, nakonec stav utkání i uzavřel. V předposlední minutě vypíchl puk při rozehrávce bítešských a přidal pátý gól béčka HHK.