HC Spartak Velká Bíteš vs HC Uničov

po prodloužení

28. 10. 2017 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 7. kolo

Tým1. třetina2. třetina3. třetinaProdlouženíCelkem
V. Bíteš11103
Uničov10214

Další bodová ztráta, tentokrát doma.

Komentář:
K zápasu nastupujeme bez Petrčky a Máši (dlouhodobé pracovní zaneprázdnění) a Pelikána, který projevil zájem návratu do Boskovic. Mužstvo Uničova má ve své středu řadu zkušených starších hráčů a většina hráčů má velké tělesné parametry, čímž se projevuje jejich herní styl, který je většinou „na hraně“. Toto mělo také vliv na projev našeho mužstva, který v tomto utkání nebyl optimální. V začátku zápasu si vytváříme tlak, ale bez efektu. Od páté minuty prohráváme, ale v 11 min. je stav vyrovnaný. V prvních deseti minutách jsme 2x přísně vyloučení, ale oslabení ubráníme. Třináctá minuta je pro vývoj celého utkání důležitá. Hrajeme dvojnásobnou dvouminutovou přesilovku, ve které si pomalu nevytvoříme žádnou gólovou šanci a to má vliv i na další průběh zápasu. Po druhé třetině odcházíme do kabin za stavu 2:1, když branku střílí Račický. Ve třetí třetině se dopouštíme řadě chyb jak při bránění, tak při rozehrávce s častým propadáním při napadání. Soupeř vyrovnává a v čase 58:17 jde do vedení. Už to vypadá, že je zápas ztracen, ale při naší přesilovce a při odvolání brankáře půl minuty před koncem vyrovnáváme. Následuje pětiminutové prodloužení tři na tři, kdy si vytváříme několik vyložených šancí, včetně trestného střílení, ale bez úspěchu. A potom náš obránce přistane svou zadní částí na ledové ploše a na něho směrovanou přihrávku zachycuje soupeř hráčem Handlem a ten samostatný nájezd proměňuje. Zápas končí a my
získáváme jeden bod. (Ztrácíme dva). Ještě k rozhodčím. Na tato utkání jezdí mladí adepti, dle slov instruktora, že se to teprve učí. Je však paradox, že jejich učení platí domácí oddíl.
Příští sobotu hrajeme v Uherském Brodě (který jsme v minulé sezóně zázračně vyřadili ve čtvrtfinále) a za čtrnáct dnů derby s
Velkým Meziříčím.

HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 3:4 P (1:1)(1:0)(1:2)(0:1)

Sestava: Alexa(Bartošek), Rosendorf-Grman, Novák-Vojáček, Košecký-Trnka,Odvářka. Grmela-Šidák-Štěpánek, Račický-Pospíšil-Bednář,Svatuška-Touška M.-Florek

Branky: 10:35 Rosendorf(Štěpánek), 35:21 Račický(Bednář), 59:30 Vojáček(Rosendorf)