HK Kroměříž vs HC Spartak Velká Bíteš

po nájezdech

7. 10. 2017 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 4. kolo

Náhled

K zápasu jsme odjížděli bez několika stabilních hráčů (Touška Jakub – zranění, Vojáček, Ondráček, Máša, Grmela – pracovní problémy) a bez studentů, kteří hráli za Masarykovu universitu v Bratislavě (Račický, Grman, Frolek).

Kroměříž po minulém kole, kdy v poslední třetině „zkolabovala“ ve Velmezu, si v tomto zápase chtěla spravit reputaci. My jsme se jí v první třetině herně vyrovnali a při jistotě v brance (Alexa) třetina končí 2:0 pro nás. První gól padl po pěkné kombinační akci a nahrávku Svatušky proměňuje Šidák. Při druhém se Bednářovi vyplatilo důsledné napadání a sám před brankářem se nemýlil. Při naší přesilovce jsme ještě měli několik vyložených šancí, ale ty jsme neproměnili.
Ve druhé třetině nás začínají domácí přehrávat a ve 25. minutě snižují na rozdíl jedné branky. My však ve 40. minutě po důsledném napadání Máry Toušky, který za brankou soupeře vybojuje puk, nahrává na Petrčku a ten nezištně na Pelikána a opět vedeme o dvě branky.
Ve třetí třetině se útoky střídají na obou stranách. My nedáme do „prázdné“ (Bednář), čas ubíhá a soupeř vypadá smířený s prohrou. Ale v 56. minutě dochází ke zbytečnému faulu v útočném pásmu (Štěpánek) a dvouminutovému oslabení. K tomu se přidává rozhodčí (Šiška) a posílá nás do třech (vymyšlený faul od Nováka), což již udělal během zápasu, ale bez efektu. Tentokrát domácí snižují a když při odvolání brankáře v čase 59:16 vyrovnávají, utkání jde do prodloužení.
Během 5 minut při hře tři na tři branka nepadá. Pokračují samostatné nájezdy, ve kterých se nám nedaří a zápas prohráváme.

Bod z Kroměříže se zdá jako dobrý, ale v tomto případě, po průběhu utkání, ztráta dvou bodů mrzí.

Příští utkání doma 14. 10. v 17 hod. s Uh. Ostrohem.