HC Štika Rosice vs HC Spartak Velká Bíteš

30. 9. 2017 17:00 Krajská liga Jižní Moravy a Zlínska Základní část 2017 / 2018 – 3. kolo

Náhled

Po volnu v minulém kole jsme v sobotu odjížděli ke druhému zápasu do Rosic, kde se vždy jedná o malé derby. Trenérem je bývalý bítešský hráč a trenér Zdeněk Balabán a v mužstvu působí jako kapitán další náš odchovanec Milan Hakl.

Zápas začal vyrovnaně, ale ve třetí minutě se ujímáme vedení, které však netrvá dlouho. V páté minutě domácí při přesilové hře vyrovnávají. V druhé polovině první třetiny dáváme tři branky (poslední z přesilovky) a třetina končí naším vedením 4 : 1.
Ve druhé třetině naskakují do hry i další dva naši hráči, ale hra našeho mužstva ztrácí na kvalitě a soupeř koriguje. V 29. minutě hrajeme skoro celé dvě minuty ve třech, ale ubráníme se. Tady se lámal chleba. Stejně však domácí v 33. minutě vyrovnávají. Nám se podaří v 37. minutě vstřelit další branku Petrčkem a tak do třetí třetiny jdeme s jednobrankovým náskokem.
Stejný hráč má možnost v 46. minutě zvýšit skóre z trestného střílení, ale to se nestalo. V 54. minutě domácí hráč Novotný hrubým faulem kolenem na našeho Pelikána vyfasoval 5 minut + do konce utkání a během této přesilové hry pečetíme naše vítězství dvěma brankami. V zápase se bodově prosazují mladí hráči Račický (2 branky + 2 nahrávky) a Bednář (2 + 1). Krása hokeje je i v tom, že i jednoznačně se vyvíjející utkání se mění v drama, pro nás však v tomto případě se šťastným koncem.

Příští zápas v Kroměříži a potom doma s Uh. Ostrohem.